3. prosince 2012 10:58 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Další pokus. Hráči NHL budou o smlouvě jednat přímo s majiteli

Šéf NHL Gary Bettman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf NHL Gary Bettman | foto: ČTK

NEW YORK Hokejisté přistoupili na návrh komisionáře NHL Garyho Bettmana a pokusí se udělat pokrok v rozhovorech o nové kolektivní smlouvy přímým jednáním s majiteli klubů. Se šesti vlastníky se vybraní hráči sejdou v úterý v New Yorku.

Za majitele klubů se schůzky zúčastní Jeremy Jacobs (Boston Bruins), Ronald Burkle (Pittsburgh Penguins), Mark Chipman (Winnipeg Jets), Jeffrey Vinik (Tampa Bay Lightning), Murray Edwards (Calgary Flames) a Larry Tanenbaum (Toronto Maple Leafs). Kdo z hráčů dorazí, není zatím známo.

Do jednání tentokrát nezasáhnou prostředníci, Bettman ani výkonný ředitel hráčské asociace Donald Fehr, kteří se na podmínkách kolektivních smlouvy nedokázali dohodnout. NHL je kvůli tomu ve výluce už od 15. září a přišla o více než třetinu sezony. Pokrok nepřineslo ani dvoudenní jednání za účasti federálních prostředníků v minulém týdnu.

Zazní nové hlasy a objeví se nové pohledy

"Myslím, že bude přínosné, že teď zazní nové hlasy a objeví se nové pohledy. V téhle chvíli to nemůže ničemu uškodit," řekl listu Pittsburgh Tribune-Review kapitán Penguins Sidney Crosby, jenž kvůli protahující se výluce začal nedávno zvažovat angažmá v Evropě.

Odbory se s kluby přou zejména o záležitosti týkající se hráčských smluv a také o rozdělení výnosů z ligy, které v minulé sezoně činily 3,3 miliardy dolarů. Majitelé chtějí okamžitě snížit podíl hokejistů ze současných 57 procent na padesát, NHLPA chce k rovnoměrnému rozdělení dojít postupně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!