Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dva kohouti. Pustili se do sebe také trenéři

Sport

  8:00aktualizováno  19:00
BRATISLAVA (od zpravodaje LN na Slovensku) - V útrobách haly se odehrála vyhrocená chvíle mezi hráči a novináři. Na tiskové konferenci zase slovní přestřelka trenérů. Zapomeňte na to, že se závěrem utkání bylo včera po všem. Tahle hokejová válka mezi Čechy a Ruskem pokračovala dlouho také v zákulisí. A možná tady hned jen tak neskončí…

Alois Hadamczik. foto: ČTK

Ostré vzkazy a provokace proběhly mezi Aloisem Hadamczikem a jeho protějškem Vjačeslavem Bykovem. "A proč si myslíte, že jsem tak naštvaný?" soptil český kouč. Měl k tomu své důvody. Hadamczika rozčílily Bykovovy taktické manévry s nasazením Arťuchina za účelem zranit soupeře. I proto před úvodem tiskové konference prohodil jmenovky, aby před novináři nemusel sedět vedle svého kolegy.

Zasedací pořádek bývá takový, že překladatelé obou koučů sedí na okraji dlouhého stolu. Jenže teď je rozděloval Jan Černý, mluvčí českého mužstva seděl uprostřed.

Čtěte také

"Když vidíte, jak se jeho asistent plácá na střídačce s hráčem a radostí se směje… Co asi bude příště?" pokračoval Hadamczik. "Chceme proti těmto zákrokům trest." Když tahle věta zazněla na celý sál, Bykovova chladná tvář se tradičně ani nepohnula. "Rozhodčí? Nemáme tu s nimi vůbec žádný problém. A Arťuchin? To je opravdu skvělý hráč," pronesl.

Aby té provokace nebylo málo, něco napsal na svoji jmenovku a poslal ji přes Černého Hadamczikovi. Co? Autogram. Na památku. Bykovův tlumočník se totiž předtím Hadamczika zeptal, proč změnil zasedací pořádek. "Jsem zvyklý mít po levé ruce kamaráda, který mi zde překládá," odvětil trenér.

Ten se už po druhé třetině pustil při odchodu do šatny do samotného Arťuchina a naložil mu pořádnou spršku ostrých slov. "Byl to chlapský rozhovor. Nevím, jestli jsem mu to říkal v ruštině tak dobře, jako kdybych mluvil česky."

Hadamczik ovšem nebyl jediný, u něhož vzplály emoce ještě po zápase. Když v mix zóně pro rozhovory vyhověl útočník Jan Marek ruskému hloučku žurnalistů, jako byste ho najednou nepoznali. Podráždila ho přítomnost žurnalisty ruského listu Sport-Express. Kdyby ho od něj nedělila železná zábrana, snad by se na něj s chutí vrhl. "Co to píšeš?! Padej!" křičel.

Poznal Andreje Kuzněcova, který o Markovi napsal nesmyslný článek. V něm si po prvním utkání vymyslel Markovu citaci, podle níž by za výkon vyházel polovinu týmu. "Jak si tohle může dovolit?!" ptal se Marek, jenž má s ruskými médii špatné zkušenosti. Kuzněcov se mu jen provokativně posmíval do očí. "Řekl jsi to!" Kolegové ho však museli odvést pryč.

V té době se už jinde schylovalo k přestřelce trenérů, kteří si nakonec podali ruce. Jak moc upřímně?

AURES Holdings a.s.
Pracovník podpory prodeje Brno

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 34 000 - 34 000 Kč