Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Hokej

Dva kohouti. Pustili se do sebe také trenéři

Alois Hadamczik. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alois Hadamczik. | foto: ČTK

BRATISLAVA (od zpravodaje LN na Slovensku) V útrobách haly se odehrála vyhrocená chvíle mezi hráči a novináři. Na tiskové konferenci zase slovní přestřelka trenérů. Zapomeňte na to, že se závěrem utkání bylo včera po všem. Tahle hokejová válka mezi Čechy a Ruskem pokračovala dlouho také v zákulisí. A možná tady hned jen tak neskončí…

Ostré vzkazy a provokace proběhly mezi Aloisem Hadamczikem a jeho protějškem Vjačeslavem Bykovem. "A proč si myslíte, že jsem tak naštvaný?" soptil český kouč. Měl k tomu své důvody. Hadamczika rozčílily Bykovovy taktické manévry s nasazením Arťuchina za účelem zranit soupeře. I proto před úvodem tiskové konference prohodil jmenovky, aby před novináři nemusel sedět vedle svého kolegy.

Zasedací pořádek bývá takový, že překladatelé obou koučů sedí na okraji dlouhého stolu. Jenže teď je rozděloval Jan Černý, mluvčí českého mužstva seděl uprostřed.

Čtěte také

"Když vidíte, jak se jeho asistent plácá na střídačce s hráčem a radostí se směje… Co asi bude příště?" pokračoval Hadamczik. "Chceme proti těmto zákrokům trest." Když tahle věta zazněla na celý sál, Bykovova chladná tvář se tradičně ani nepohnula. "Rozhodčí? Nemáme tu s nimi vůbec žádný problém. A Arťuchin? To je opravdu skvělý hráč," pronesl.

Aby té provokace nebylo málo, něco napsal na svoji jmenovku a poslal ji přes Černého Hadamczikovi. Co? Autogram. Na památku. Bykovův tlumočník se totiž předtím Hadamczika zeptal, proč změnil zasedací pořádek. "Jsem zvyklý mít po levé ruce kamaráda, který mi zde překládá," odvětil trenér.

Ten se už po druhé třetině pustil při odchodu do šatny do samotného Arťuchina a naložil mu pořádnou spršku ostrých slov. "Byl to chlapský rozhovor. Nevím, jestli jsem mu to říkal v ruštině tak dobře, jako kdybych mluvil česky."

Hadamczik ovšem nebyl jediný, u něhož vzplály emoce ještě po zápase. Když v mix zóně pro rozhovory vyhověl útočník Jan Marek ruskému hloučku žurnalistů, jako byste ho najednou nepoznali. Podráždila ho přítomnost žurnalisty ruského listu Sport-Express. Kdyby ho od něj nedělila železná zábrana, snad by se na něj s chutí vrhl. "Co to píšeš?! Padej!" křičel.

Poznal Andreje Kuzněcova, který o Markovi napsal nesmyslný článek. V něm si po prvním utkání vymyslel Markovu citaci, podle níž by za výkon vyházel polovinu týmu. "Jak si tohle může dovolit?!" ptal se Marek, jenž má s ruskými médii špatné zkušenosti. Kuzněcov se mu jen provokativně posmíval do očí. "Řekl jsi to!" Kolegové ho však museli odvést pryč.

V té době se už jinde schylovalo k přestřelce trenérů, kteří si nakonec podali ruce. Jak moc upřímně?

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!