Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Extraliga: Kladno se dál potápí, v přestřelce s Plzní mu nestačilo na výhru ani pět branek

Plzeň vs. Kladno: Patrik Zdráhal a Denis Godla. foto: Petr EretMAFRA

PLZEň - Hokejisté Plzně porazili ve 48. kole Kladno 8:5 a po divoké přestřelce před vyprodaným hledištěm se posunuli na druhé místo tabulky. Rytíři prohráli pojedenácté v řadě a jsou i nadále poslední. Domácí zápas rozhodli pěti trefami během závěrečné třetiny. Rytíři přitom ještě necelých pět minut před koncem drželi remízu 5:5, ale v 56. minutě zaznamenal vítěznou trefu Indiánů Lukáš Pulpán. Gól a dvě asistence si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš.
  20:50

Domácí vstoupili do utkání aktivně a již po necelé půlminutě zakončil kombinaci prvního útoku před brankou nekrytý Kantner přesně pod břevno. Dalšímu náporu Indiánů hosté odolali a po akci Jágra mezi kruhy osamocený Barinka svižnou střelou protáhl gólmana Frodla. V 6. minutě už po šikovné přihrávce Kauta z otočky vyrovnal Bláha tečí na 1:1.

Následně se hra vyrovnala a v 10. minutě po zaváhání domácích při rozehrávce přidal zápěstím z levého kruhu Vampola druhý gól. O 68 vteřin později ale na druhé straně překonal nahozením od modré čáry Godlu Čerešňák a srovnal skóre. Během plzeňské přesilové hry poté Němec trefil jen pravou tyč a naopak při vyloučení Zdráhala v 18. minutě upravil na 3:2 přesnou střelou O’Donnell.

Úvod prostřední části patřil lépe se pohybujícím hostům, Zikmund ovšem v největší šanci zaváhal a udeřilo na druhé straně. Ve 27. minutě ještě střelu Straky stačil vleže vyrazit Godla, ale dorážející Kodýtek vyrovnal. Kladenský gólman za chvíli zlikvidoval se štěstím zakončení Gulaše a po polovině utkání si poradil i s dalšími střeleckými pokusy domácích.

Extraliga - 48. kolo

Litvínov - Karlovy Vary 6:4 (1:2, 2:0, 3:2), Mladá Boleslav - Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0), Plzeň - Kladno 8:5 (2:3, 1:0, 5:2), Brno - Olomouc 2:4 (0:0, 1:2, 1:2), Pardubice - Liberec 1:4 (0:1, 1:0, 0:3).

Postupně se směrem dopředu opět vydali také hosté a akce se rychle přelévaly ve vysokém tempu na obě strany. Ve 38. minutě Rytíři nezužitkovali početní výhodu a naopak je od pohromy uchránil při Pourově úniku Godla.

Ve 41. minutě krátce po skončení přesilovky už skóroval po individuálním průniku agilní Gulaš a 34. gólem v sezoně vyrovnal klubový rekord Františka Černého. O půl druhé minuty později však ideální přihrávce Machače pohodlně vyrovnal na 4:4 Strnad. Divoký průběh pokračoval, když po Jágrově přihrávce dostal přesnou střelou z levého kruhu hosty do vedení Stach. Za pouhých 39 vteřin však stačil dorážkou Gulašovy střely vyrovnat Jánošík.

Drama nakonec rozhodl po zaváhání kladenské defenzivy skrytou střelou od modré čáry v 56. minutě Pulpán a chvíli na to uspěl i Kaňák ranou z pravé strany. Snížení Rytířům nepřinesla ani hra bez brankáře, kterou navíc zkrátil trest za špatné střídání. Po jeho uplynutí upravil po přihrávce Poura na konečných 8:5 Kodýtek.