Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Frolík dal vítězný gól Calgary. Neuvirth zajistil bod Philadeplhii

7:22
NEW YORK - Hokejový útočník Michael Frolík vstřelil v úterním utkání NHL vítězný gól Calgary, které doma porazilo San Jose 4:2. Jeho spoluhráč Jiří Hudler podpořil úspěch kanadského klubu, který v prosinci vyhrál ve všech třech zápasech, jednou asistencí.

Michael Frolík slaví gól. foto: AP

Hudler obstaral první gól duelu, když při rychlém protiútoku zavezl kotouč do pásma a počkal si až mu najedou z druhé vlny spoluhráči. Poté skvěle načasoval přihrávku na Markuse Granlunda, který otevřel už ve druhé minutě skóre. San Jose v úvodní třetině dvakrát smazalo jednobrankovou ztrátu, ale na gólovou dorážku Frolíka už nenašlo odpověď.

Michálek přispěl ke kanonádě Ottawy. Dva góly Frolíka Calgary nestačily

Michal Neuvirth nepustil gól ze hry a 16 úspěšnými zákroky pomohl Philadelphii alespoň k bodu za prohru s New Yorkem Islanders 3:4 po samostatných nájezdech. Český gólman vystřídal na začátku prostřední třetiny Stevea Masona za stavu 1:3 a překonal ho pouze Kyle Okposo ve druhém kole penaltového rozstřelu.

Carolina zabojovala v Dallasu a na ledě nejlepšího týmu soutěže v poslední třetině i díky asistenci Andreje Nestrašila vyrovnala z 1:5 na 5:5. Euforii ale nakonec vystřídalo zklamání, neboť Patrick Sharp rozhodl gólem v čase 59:41 o vítězství domácích 6:5.

Martin Hanzal v pondělí netrénoval a trenér Arizony Dave Tippett jeho absenci vysvětloval tím, že má český útočník odpočinkový den a nebude v zápase se St. Louis chybět. Písecký rodák ale oproti původním předpokladům do hry nenaskočil. Arizona bez něho prohrála na ledě Blues 1:4 a ze série pěti venkovních utkání se vrací domů bez bodu.

Výsledky NHL:

Philadelphia - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 10. Bellemare, 25. White, 43. Giroux - 1. a 22. Nielsen, 11. Nelson, rozhodující sam. nájezd Okposo. Střely na branku: 46:26. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 43:46 minuty a z 16 střel neinkasoval. Diváci: 18.108. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Okposo (oba NY Islanders), 3. Giroux (Philadelphia).

Columbus - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 23. Hartnell, 35. Calvert - 38. Ehrhoff, 59. Carter, 65. Martinez. Střely na branku: 23:41. Diváci: 15.633. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Martinez, 3. Carter (oba Los Angeles).

Washington - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0) Branky: 1. Williams, 51. Ovečkin, rozhodující sam. nájezd Oshie - 16. Zetterberg, 24. Jurčo. Střely na branku: 40:23. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby (oba Washington), 3. Howard (Detroit).

Toronto - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0) Branky: 15. Parenteau (Polák), 23. Van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Kadri - 2. Stempniak (Eliáš), 34. Palmieri. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.043. Hvězdy zápasu: 1. Sparks, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Palmieri (New Jersey).

Florida - Ottawa 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 8. L. Shaw, 34. R. Smith - 21. Z. Smith, 41. Turris, 55. Hoffman, 58. Pageau. Střely na branku: 27:23. Diváci: 11.571. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Turris (oba Ottawa), 3. L. Shaw (Florida).

St. Louis - Arizona 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 26. Tarasenko, 40. Steen, 47. Shattenkirk, 59. Backes - 13. Downie. Střely na branku: 22:23. Diváci: 16.301. Hvězdy zápasu: 1. Shattenkirk, 2. Steen, 3. Pääjärvi (všichni St. Louis).

Chicago - Nashville 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 11. Rasmusen, 35. A. Shaw, 41. Teräväinen, 59. P. Kane - 40. Nystrom. Střely na branku: 24:37. Diváci: 21.432. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. A. Shaw, 3. Teräväinen (všichni Chicago).

Dallas - Carolina 6:5 (4:0, 1:1, 1:4)
Branky: 7. Eaves, 8. Jamie Benn, 15. Oduya, 19. Seguin, 40. Ničuškin, 60. Sharp - 43. a 49. Faulk, 24. Slavin, 44. Di Giuseppe, 54. Skinner (Nestrašil). Střely na branku: 20:30. Diváci: 18.287. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Faulk (Carolina), 3. Sharp (Dallas).

Calgary - San Jose 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
Branky: 2. Granlund (Hudler), 9. Monahan, 23. Frolík, 29. Backlund - 5. Tierney, 12. Thornton. Střely na branku: 33:33. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Rämö, 3. Giordano (všichni Calgary).

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...