Pondělí 19. dubna 2021svátek má Rostislav 10 °C občasný déšť Předplatné LN

HC Kometa Brno - PSG Zlín 3:1

60
Konec zápasu.
59
Diváci povstali a tleskají. O vítězi je třicet vteřin před koncem už rozhodnuto, série bude pokračovat v pátek na zlínském ledě.
58
Zlín už hrál v šesti, jenže krátce po buly v útočné třetině se faulu dopustil Balaštík. A tak se hra přesouvá zpět k brance Kašíka.
57
Z pohledné kličkované Tomáše Svobody, jenž držel kotouč za brankou, mohl těžit Hanzlík. Sjel si až do prostoru mezi kruhy, avšak neuspěl.
56
Köhler vybídl k zakončení Balaštíka. A jeho střela? Skončila v Trvajově výstroji. Domácí se už začínají usmívat, ve finálové sérii mají poprvé našlápnuto k vítězství.
54
Leoš Čermák neproměnil trestné střílení! Brněnský kapitán byl faulovaný a svůj souboj s Kašíkem si zopakoval, ale rozvážným provedením neuspěl.
53
Kometa hraje to, co potřebuje. Příliš nikam se nežene, jen zaváží puky daleko od své branky a snaží se nepouštět protivníka do hry.
52
Hosté se ubránili bez úhony a po Kotvanově šanci musel Trvaj rychle k zemi. Po strkanici u jeho svatyně je nakonec hra přerušena.
51
Kometě se nevede podle představ, domácím chybí střelba a větší klid při kombinaci. Modrobílí alespoň drží puk v útočném pásmu a šetří cenné vteřiny.
50
Tvrdý a zbytečný zákrok. Veselý namasíroval na hrazení Kempného a od sudího vyfasoval menší trest a k tomu 10 minut navrch. Brno navíc hraje v pěti proti třem...
49
Brno si zahraje přesilovku, na lavici hany už zamířil Kotvan.
48
Dělovka Zámorského z vrcholu kruhu! Ovšem Trvaj zůstal bezchybný a jen hbitě máchl lapačkou, do niž puk schoval.
47
Domácí v plném počtu a čas je nyní na jejich straně, ihned po návratu z trestné lavice vyzkoušel Kašíkovu pozornost Němec.
46
Marušák nabízel svým nahozením Čajánkovi na teč, ale puk byl příliš vysoký. Skončil v rohu a Brno posléze znovu vyhodilo.
45
Teď mají hosté šanci. Za katr usedl Vojtěch Němec - odsedí si menší trest za hákování.
43
Zlín usiluje o odpověď, leč zatím neúspěšně. Hosté sice na chvilku obsadili útočné pásmo, ale puk už je zase v neutrální zóně.
42
GÓL! Domácí mají dvoubrankový náskok. Jakuba Koreise marně stíhal Ondráček, útočník se protáhl po křídle, natlačil se až do brankoviště a snadno pokořil Kašíka.
42
Kempný napálil jen před sebou stojícího Honejska, posléze nedoputovala ke zlínské svatyni ani rána Němce. Brno začíná aktivněji.
41
Začala třetí třetina.
40
Druhá třetina skončila.
Branky a nahrávky: 7. J. Svoboda (Koreis), 17. T. Vondráček (Koreis), 42. Koreis (Kuboš, Žižka) - 21. Čajánek (Zámorský, Veselý).
HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) - Dlapa, Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík - J. Káňa, Čermák, T. Svoboda - Pivko, V. Němec, H. Zohorna - J. Svoboda, Koreis, T. Vondráček - Burian, Raška, Mrázek.
PSG Zlín: Kašík (Štůrala) - Urbanec, Zámorský, Kotvan, Marušák, Matějíček, Řezníček - Veselý, Čajánek, Honejsek - Köhler, Leška, Balaštík - Kubiš, Melenovský, Ondráček - Čech, Holík, Okál - Sedláček.