Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

HOLÍK: Slováci hrají na MS lepší hokej než Češi

Sport

  12:00
PRAHA - Patří mezi známé kritiky hokejových poměrů v Česku a Jaroslav Holík (68), mistr světa z roku 1972, to potvrdil i před federálním derby Česko - Slovensko na letošním mistrovství světa. "Slováci hrají lepší hokej a koukatelnější pro fanoušky," řekl Holík v pravidelném sloupku Lidových novin a Lidovky.cz "Mistři komentují mistry". Bude mít pravdu, nebo opět Češi svého rivala ve vzájemném duelu předčí?

Česko - Finsko (česká radost). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

LN Jak je derby Česko - Slovensko důležité pro další vývoj šampionátu?
Pro nás až tak důležitý ten zápas není, máme přece jen šest bodů, myslím, že dál postoupíme. A co se týče Slováků, mně se jejich hra i výkony líbí, jen jim nechytá gólman Halák jako u nás Pavelec. Podle mě Pavelec chytá ještě lépe než loni Vokoun. Takže když to shrnu, slovenský hokej se mi líbí více než ten náš, hrají více do útoku, což je nyní trend, aby to bavilo lidi. Slovenský hokej je rychlejší, není tam tolik přemýšlení, rozumu, hrají více pro fanoušky. A přál bych jim, aby se dostali dál.

LN V Česku panuje názor, že Slováky vzhledem k průběhu mistrovství lehce smázneme.
Když bude dobře chytat Pavelec, můžeme vyhrát třeba zase 2:1 jako s Finy. Ale hokej Slováků ať v podání veteránů Demitry a spol. nebo mladších jako je Gáborík se mi líbí, takže bych je určitě neodepisoval předem.

LN Kdo z českého týmu kromě Pavelce se vám líbí nejvíce?
Rozhodně lajna Michálek-Eliáš-Havlát, hrají super. Pořád čtu o Jágrovi, Jágrovi, ale v zápase s Finy jsem ho kromě gólu vůbec neviděl.

LN Slováci duely s Čechy vždycky prožívali více než naopak a to je svazovalo, bude to naše výhoda i tentokrát?
Navíc ještě hrají doma, to je další tlak navíc. Ale podle mě to berou s nadhledem nyní i slovenští hráči, tohle vytvářejí spíše novináři. Hráči to v hlavě nemají, určitě ne, když začne zápas.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...