6. května 2011 12:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

HOLÍK: Slováci hrají na MS lepší hokej než Češi

Česko - Finsko (česká radost). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Finsko (česká radost). | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Patří mezi známé kritiky hokejových poměrů v Česku a Jaroslav Holík (68), mistr světa z roku 1972, to potvrdil i před federálním derby Česko - Slovensko na letošním mistrovství světa. "Slováci hrají lepší hokej a koukatelnější pro fanoušky," řekl Holík v pravidelném sloupku Lidových novin a Lidovky.cz "Mistři komentují mistry". Bude mít pravdu, nebo opět Češi svého rivala ve vzájemném duelu předčí?

LN Jak je derby Česko - Slovensko důležité pro další vývoj šampionátu?
Pro nás až tak důležitý ten zápas není, máme přece jen šest bodů, myslím, že dál postoupíme. A co se týče Slováků, mně se jejich hra i výkony líbí, jen jim nechytá gólman Halák jako u nás Pavelec. Podle mě Pavelec chytá ještě lépe než loni Vokoun. Takže když to shrnu, slovenský hokej se mi líbí více než ten náš, hrají více do útoku, což je nyní trend, aby to bavilo lidi. Slovenský hokej je rychlejší, není tam tolik přemýšlení, rozumu, hrají více pro fanoušky. A přál bych jim, aby se dostali dál.

LN V Česku panuje názor, že Slováky vzhledem k průběhu mistrovství lehce smázneme.
Když bude dobře chytat Pavelec, můžeme vyhrát třeba zase 2:1 jako s Finy. Ale hokej Slováků ať v podání veteránů Demitry a spol. nebo mladších jako je Gáborík se mi líbí, takže bych je určitě neodepisoval předem.

LN Kdo z českého týmu kromě Pavelce se vám líbí nejvíce?
Rozhodně lajna Michálek-Eliáš-Havlát, hrají super. Pořád čtu o Jágrovi, Jágrovi, ale v zápase s Finy jsem ho kromě gólu vůbec neviděl.

LN Slováci duely s Čechy vždycky prožívali více než naopak a to je svazovalo, bude to naše výhoda i tentokrát?
Navíc ještě hrají doma, to je další tlak navíc. Ale podle mě to berou s nadhledem nyní i slovenští hráči, tohle vytvářejí spíše novináři. Hráči to v hlavě nemají, určitě ne, když začne zápas.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?