Hronek pomohl dvěma asistencemi k výhře Detroitu. Mrázek dostal z 13 střel tři branky, přesto zvítězil

Obránce Detroitu Filip Hronek prochází k brance Nashvillu. foto: ČTK/AP

New York - Český hokejový obránce Filip Hronek přispěl dvěma asistencemi k nedělní výhře Detroitu v NHL nad Dallasem 4:3 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. V dresu vítězů nejvíce zazářil kanadský útočník Anthony Mantha, který vstřelil všechny čtyři branky Red Wings. Brankář Petr Mrázek přispěl deseti úspěšnými zákroky k vítězství Caroliny nad Tampou Bay 4:3 v prodloužení.
  7:14

Hronek si první bod připsal ve 30. minutě, kdy Mantha po průniku po pravém křídle vyrovnal na 2:2. Byl i u vítězné branky 54 sekund před koncem. Od levého mantinelu nabil rodák z Hradce Králové hrdinovi zápasu mezi kruhy a Manthova rána z první skončila za Antonem Chudobinem.

Mrázek čelil v utkání jen 13 střelám, přesto Carolina prohrávala po první třetině 1:3. Obrat ale dovršil v čase 61:53 obránce Jaccob Slavin a Hurricanes vyhráli i třetí zápas v sezoně v nastavení.

Výsledky NHL:

Carolina - Tampa Bay 4:3 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 2. Pesce, 34. Haula, 53. D. Hamilton, 62. Slavin - 3. T. Johnson, 10. Shattenkirk, 18. Stamkos. Střely na branku: 44:13. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval třikrát z 13 střel a úspěšnost zákroků měl 76,9 procenta. Diváci: 14.125. Hvězdy zápasu: 1. D. Hamilton, 2. Slavin, 3. Pesce (všichni Carolina).

Detroit - Dallas 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

Branky: 21., 30., 41. a 60. Mantha (na druhou a čtvrtou Hronek) - 11. a 41. Hintz, 17. Seguin. Střely na branku: 33:22. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha (Detroit), 2. Hintz (Dallas), 3. Hronek (Detroit).

NY Islanders - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 22. Josh Bailey, 25. B. Nelson, 36. A. Lee, 42. Beauvillier - 38. Laine. Střely na branku: 33:36. Diváci: 9923. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Josh Bailey, 3. Greiss (všichni Islanders).