Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Jágr a Detroit? Nadějné, '68' s klubem už jednala

Sport

  10:26
DETROIT - Hokejový útočník Jaromír Jágr má údajně namířeno zpět do NHL a jeho preferovanou destinací je podle informací zámořských médií tým Detroitu. Podle serveru MLive.com Jágr dokonce hovořil s koučem Mikem Babcockem a četná jednání proběhla i mezi generálním manažerem Rudých křídel Kenem Hollandem a Jágrovým agentem Petrem Svobodou.

Veterán Jaromír Jágr. foto: Reuters

Holland sice odmítl celou záležitost blíže komentovat, ale potvrdil, že agent legendárního útočníka, jímž je olympijský vítěz z Nagana Svoboda, Red Wings opravdu kontaktoval a že vedení klubu nyní možnost angažovat Jágra skutečně zvažuje. Detroit, který v minulosti často sázel na ostřílené veterány, by prý navíc rád sehnal útočníka, který by svou kvalitou zapadl do prvních dvou útočných formací.

Jágr, jenž v polovině února příštího roku oslaví čtyřicetiny, by tuto podmínku naplňoval, ale s velkou pravděpodobností by se dočkal jen ročního kontraktu. Detroit však není jediným týmem spojovaným s možností Jágrova návratu do slavné zámořské ligy. Svoboda prý kontaktoval i dva týmy, kde nejproduktivnější Evropan historie NHL již v minulosti hrával - Pittsburgh a New York Rangers.

Čtvrtou často skloňovanou možností je Montreal, kde by Jágr mohl vytvořit údernou dvojici s dalším odchovancem kladenského hokeje Tomášem Plekancem. Kanadský klub ale již několikrát naznačil, že o Jágra nestojí. Proti je především kouč Canadians Jacques Martin. V rozhovoru s českými novináři během tohoto týdne byl ale Jágr na téma svého dalšího působiště zdrženlivý.

"Je to tak padesát na padesát," odvětil Jágr na otázku, zda ho budou fanoušci vídat v NHL, či spíše v KHL, kde v dresu Omsku odehrál poslední tři sezony. Z ruských uchazečů patrně zbývá ve hře jen Avangard, Petrohrad svou snahu vzdal.

Autor:

Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA
Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA

Otestujte s námi tři velikosti plenkových kalhotek Pampers Pants. A vyhněte se tak dalším "kakamitám" díky speciální zadní kapse a 360stupňovému...