Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr by nejraději nechal trasu cesty Prahou na řidiči autobusu

Sport

PRAHA - Do ruzyňského slunečního svitu vystrčil vzácný pohár z leteckého speciálu jako první kapitán hokejových šampionů Tomáš Rolinek. Vzápětí k němu přikulhal Jaromír Jágr a svorně ho snesli po schůdcích dolů.

Návrat hokejových mistrů z Německa: Tomáš Rolinek a Jaromír Jágr. foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

S naganským bouřlivým návratem se ten včerejší sice srovnat nedal, nicméně smutno na starém letišti krátce po poledni také nebylo. I proto, že na kraj Prahy se rozjelo přivítat své nečekané hrdiny na pět stovek vděčných a náležitě halasících fandů.

Ještě v nitru ruzyňské haly šéf svazu Tomáš Král chvilku hledal odpověď na otázku, jestli autobus cestou na Staroměstské náměstí náhodou nehodí odbočku na Hrad za prezidentem Václavem Klausem.

DÁLE ČTĚTE

Pomoc přispěchala od dobře naladěného Jágra: "To je snad otázka pro řidiče autobusu, ne?" Spíše nevážně než vážně ještě vykládal, že mančaft po finálovém klání s Ruskem dorazil na hotel již v půl druhé v noci. "Dali jsme si neperlivou vodu a šli spát," smál se. Pak k němu přiletěl dotaz, jestli ví, že mu mají postavit sochu.

"Víš co... Hašana po Naganu chtěli všichni na Hrad a za týden bylo všechno jinak. Tak si ten týden počkejme..." Pak ale zvážněl. To když mluvil o svém zranění a také o zázraku, který český tým dokázal.

Diagnóza zatím neznámá
Mistři světa se vracejí z Německa: útočníci české reprezentace Jakub Voráček (vpravo) a Jiří Novotný přicházejí na letiště v Kolíně nad Rýnem.
"Co se týče kolena, doktor zatím nebyl k dispozici. Bolí to, ale snad se dá noha rychle do pořádku." Jágr vzápětí vykoukl ven, kde se se na fandy snášel hustý bouřkový déšť a za mužstvo poděkoval všem, kdo jim držel palce. "Snad jsme zároveň dali i příklad lidem, kteří už někdy v životě ztrácejí naději a myslí si, že dál to nejde... Dokázali jsme, že když se chce, jde všechno..."

Po chvíli se méně či více veselí hokejisté začali trousit do přistaveného autobusu s nápisem na čelním skle – Hokejoví mistři světa 2010. Mnozí z nich se uvelebili i s pohárem mistrů světa na jeho střeše. Dav se ale ještě chvíli společně se šampiony bavil, a také si vyvolal na schůdky autobusu Vladimíra Růžičku. Kouče, který se s reprezentací takhle skvostně rozloučil.

Čeští hokejoví mistři se vracejí z Německa: zleva Tomáš Rolinek a Jaromír Jágr.

Nezalitoval snad v posledních hodinách přece jen svého rozhodnutí skončit? "Ne, ne. Co víc si ale můžu na rozloučenou přát. Příštích sedm let určitě nároďák trénovat nebudu," řekl pevně. A pak se vyrazilo směrem na centrum. "Sice se dá říct, že jsme zatím nespali, ale dnes to bude horší," usoudil Rolinek. "Oslavy budou dlouhé a nekončící. Ale co, vždyť jsme teď králové!"

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!