24. června 2019 16:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jdi do pr*ele! vzkázal Jágr svému fanouškovi, který kritizoval Gotta za to, že byl lídrem Anticharty

Jaromír Jágr se tvrdě opřel do svého fanouška. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr se tvrdě opřel do svého fanouška. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA O víkendu byl Jaromír Jágr jedním z hostů na oslavě 80. narozenin Karla Gotta, o němž na svém facebookovém profilu prohlásil, že ho do Česka před 80 lety seslal sám Bůh, aby nám zpříjemnil život poslechem jeho písní.

Jágrova přítomnost na sobotní oslavě v pražském Divadle na Jezerce však vzbudila nevoli u jeho fanouška, který má na Facebooku jméno Jimmy Plzeňák. 

Obrázkem Gotta s tužkou v ruce poukázal na to, že byl slavný zpěvák na konci sedmdesátých let minulého století hlavní tváří Anticharty.

Podle organizátorů se sobotní podvečerní vystoupení Karla Gotta stalo skutečným...

Karel Gott.

Tedy dokumentu Komunistické strany Československa, který vznikl mimojiné proto, aby odsoudil Chartu 77. Ta naopak tehdejší komunistický režim kritizovala.

„On je ten, co podepsal... není na něm co obdivovat,“ napsal Jimmy pod Jágrův status. 

To si však semačtyřicetiletá hokejová legenda nenechala vůbec líbit. „Jdi do pr*ele!“ odpověděl mu Jágr.

Zmíněný fanoušek však na Jágrův vulgární příspěvek rovněž zareagoval.

„Pane Jágr, místo urážek byste mi možná mohl vysvětlit, proč bych měl respektovat člověka, který veřejně podpořil komunisticky režim? Který svým podpisem veřejně stvrdil, že je v pořádku, aby v zemi vládla strana, která popravila Miladu Horákovou, generála Píku a další politické vězně? Stranu, která páchala zlo na lidech? Čestný a slušný člověk by se takhle nezachoval!“

Jágr už dál svému fanouškovi neodpověděl, přesto se hvězdného hokejisty zastalo dost jiných příznivců.

larJaroslav Šindelář