Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jedním trenérem nekončí, Sparta oslovila Jandače. Moc bych si ho k sobě přál, prozradil Hořava

Sport

  19:35
Praha - Hokejisty pražské Sparty by společně s Miloslavem Hořavou mohl trénovat Josef Jandač. Bývalý reprezentační kouč dostal nabídku od nástupce Uweho Kruppa a přiznal, že ji zvažuje. Jasno by mělo být do středy.

Hokejisty extraligové Sparty bude trénovat Miloslav Hořava. Pražany převezme po německém kouči Uwem Kruppovi, který byl ve čtvrtek odvolán. foto: HC Sparta Praha

Na Spartě nic nezachraňuji, nepřišel jsem sem uvolňovat atmosféru, říká po své premiéře Hořava

„Miloše sice neznám, ale sešli jsme se, abychom zjistili, jestli máme společný pohled na hokej. Kdyby mě možnost vrátit se do Sparty nelákala a nezajímala, tak bych o ní neuvažoval a shodil bych to ze stolu. Takhle jsem si vzal nějaký čas na rozmyšlenou. Nechci říkat kategorické ne,“ uvedl Jandač pro Sport.cz. O zájmu Sparty o Jandače jako první informoval deník Sport.

Jedenapadesátiletý Jandač působil ve Spartě s krátkou přestávkou v letech 2011 až 2016. Následně vedl dvě sezony reprezentaci a v minulém ročníku Magnitogorsk v KHL. Na začátku aktuální sezony byl ze střídačky Metallurgu odvolán.

Hořava převzal Spartu místo odvolaného Kruppa minulý týden v sobotu a v neděli ji dovedl k výhře nad Brnem v prodloužení. Společně s ním prozatímně vedou mužstvo sportovní ředitel Petr Ton a sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

43. kolo hokejové extraligy HC Sparta Praha - HC Kometa Brno, 2. února 2020 v...
Kouč českého týmu Josef Jandač ve čtvrtfinále s USA.

Po utkání Hořava uvedl, že již oslovil trenéra, s kterým by chtěl spolupracovat. „Byl bych hrozně rád, kdyby přišel. Zatím čekáme, jak se rozhodne. Ještě bych to ale trochu poupravil... Nazývá se to asistent, ale já bych si v první řadě chtěl vybrat kolegu. To není asistent, že já budu o všem rozhodovat. S Radimem Rulíkem jsme taky byli vždy rovnocenní partneři. Bylo nám úplně jedno, kdo bude pro veřejnost označen jako hlavní kouč. Teď to mám úplně stejné,“ uvedl Hořava.

Autor: