Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jelínek o Dudovi: Soudní spor od hokeje odděluji

Sport

  19:43
PRAHA/PLZEŇ - Spasitel se vrací. Loni pomohl Plzni zpět na příčky zaručující předkolo play off. Mezitím ale také stihl další průšvih. V zimě údajně napadl chodce, za což je obžalován z výtržnictví a čeká ho soud. "Udělal blbost, hloupost a myslím si, že si to uvědomuje. Osobně jsem s ním ale žádný problém nikdy neměl," řekl Marian Jelínek, trenér Plzně, kam Duda míří na roční hostování.

Radek Duda. foto: ČTK

Plzeň posílili gólman Svoboda, obránce František Kaberle a útočníci Duda a Kratěna. Plánujete další doplnění kádru?
Chybí nám nějaký bek i útočník. Ale musíme pracovat s určitým rozpočtem a naplnit také to, co jsme si předeslali z hlediska marketingu, což jsme zatím také nesplnili. Po dohodě s vedením klubu se nechceme dostávat do mínusových čísel. Pokud nové smlouvy nebudeme mít finančně pokryté, tak je nepodepíšeme. Chceme hráče, ale musíme na ně sehnat peníze.

Dudovi se loňské angažmá v Plzni náramně povedlo. Když ho uvolnil Chomutov, projevil jste o kontroverzního útočníka velký zájem, i když jej čeká soud?
Já bych soudní spor od hokeje oddělil. Udělal blbost, hloupost a myslím si, že si to uvědomuje. Radka jsem vedl jako asistent na MS 2003 i v loňské sezoně v Plzni a osobně jsem s ním neměl jediný problém. Byl jeden z velkých strůjců toho, že se Plzni povedlo vrátit zpátky do desátého místa zaručující alespoň předkolo play off. Nemám zaslepené oči a uši vůči tomu, co se v jeho hokejové kariéře odehrálo. Ovšem věřím tomu, že se poučil a excesy na ledě i mimo něj dělat nebude.

Myslí Dudova smlouva i na to, že dostane trest odnětí svobody?
Management potažmo Martin Straka má ve smlouvě určité body, že kdyby k něčemu takovému došlo, tak finanční ochrana klubu bude.

V play off za Chomutov oslaboval mužstvo častými tresty, což se pod vaším vedením nestávalo. Musel jste ho výrazněji krotit?
Každého musíte někdy krotit. Sport je plný emocí. Ve fotbale máme Řepku a v hokeji Dudu. Emoce ale musí být využity pozitivně. Radek pochopil, že když hraje s velikánem, kterým je Martin Straka, tak z toho může jen a jen profitovat. Šlo komplexní práci celého klubu a o to nám šlo. Netvrdil bych, že Jelínek zkrotil Dudu.

Budete s Radkem Dudou záležitost ohledně soudu rozebírat? Může to mít také vliv na jeho psychiku a herní výkony.
Jednoznačně. Ale komunikuje se s každým hráčem. Někomu se rozvádí rodiče, někdo neudělá maturitu. Hodně lidí mu to dá "sežrat", ale není důvod, abychom za to člověka zavrhli.

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat