Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

'Vylítnul z auta, protože si myslel, že někoho srazil,' hájí Dudu otec

Sport

  16:00aktualizováno  20:44
PRAHA - V extraligové Plzni se hokejista Radek Duda proměnil v klíčovou postavu a zbavil se nálepky raubíře či rebela. Jenže jen na chvíli. Za západočeský klub v dnešním zápase proti Slavii už nenastoupí. Trénuje v Chomutově, kam se vrátil z hostování, a dál se řeší jeho údajné napadení důchodce z minulého týdne.

Radek Duda. foto: ČTK

Podle některých spekulací měl Duda před návratem do Chomutova odehrát za Plzeň poslední utkání dnes proti kdysi své Slavii. "Ale už se vrátil k nám, od pondělka tu trénuje. Vše je přesně tak, jak to bylo napsané ve smlouvě," vyjasnil v rozhovoru pro server Lidovky.cz šéf chomutovského hokeje Jaroslav Veverka.

Dudu mezitím začala vyšetřovat policie jako možného viníka incidentu z minulého týdne, kdy měl řidič BMW na přechodu v Karlových Varech nejdřív málem srazit důchodce, pak ho navíc agresivně napadnout a zbít. Poznávací značka auta prý odpovídá Dudovu vozu a popis svědků sedí na vzhled známého hokejisty. 

"Vylítnul z auta, protože si myslel, že ho srazil," řekl Nově hokejistův otec s tím, že za Dudovu agresivní reakci při incidentu mohla jeho výbušná povaha.

Chomutov však zatím dává od případu ruce pryč. "S Radkem Dudou jsme měli jednání, kde nám poskytl základní informace včetně toho, že se v této souvislosti sám spojil s Policií ČR," zaznělo v pondělním prohlášení klubu. Veverka dnes nebyl o mnoho sdílnější: "Nic dalšího vám k tomu nepovím, vše je v šetření policie."

Kdyby se však Dudova vina prokázala, Chomutov by hráče potrestal podle interního disciplinárního řádu. "Stejně jako kteréhokoliv hráče, který by se prohřešil proti smlouvě. Nějak bychom ho potrestat museli. Jaký trest by to byl, vám ovšem neřeknu," přiznal Veverka.

Přitom by to nebylo poprvé, co Duda na silnici neudržel nervy. Server iDES.cz připomněl, že se hokejista podobně zachoval i v červnu 2008, kdy hrával v Českých Budějovicích. I tehdy byl za svou agresivitu vůči chodci prošetřován, shledán vinným a potrestán. Klub mu pak jednostranně vypověděl smlouvu.

Některé slavné Dudovy výroky během jeho hokejové kariéry

"S většinou spoluhráčů jsem neměl problém, ale dva z nich dělají věci, co do hokeje nepatří," nepřímo obvinil po přestupu do Slavie v roce 2002 Josefa Řezníčka a Josefa Straku v Plzni z toho, že sázeli na vlastní zápasy.

"V liberecké kabině jsem nebyl," tvrdil v lednu 2003, když v dresu Slavie napadl při zápase soupeře Martina Čakajíka v útrobách haly, z čehož ho usvědčila i kamera.

"Jak se jmenují moji spoluhráči z útoku, to opravdu nevím. Já tam stejně každému říkám Igore," komentoval své angažmá v Kazani na začátku sezony 2003/2004.

"Nazval jsem ho šišlavým Polákem. No, a on to pořád nerozdejchal," narážel v roce 2008 na to, že nedostal reprezentační pozvánku od Aloise Hadamczika, kterého o šest let dříve takto urazil.

"Má se dobře. Pořád ho vidím, jak v Pařížské utrácí za svou manželku a milenky v Louis Vuittonu," dělal si legraci z Daniela Brandy, v roce 2009 hráče Litvínova.

"Od doby, kdy to tam vzal Jeník Tlačilů jako head coach, byly mé dny v Budějovicích brzy sečteny," popisoval v roce 2009 nepřátelské poměry ve svém bývalém klubu.

"Charakterizoval bych to jako výchovnou facku. Když mu ji nedá táta, tak jsem to musel udělat já," prohlásil v listopadu 2010, když se už za Plzeň pustil do strkanice s Vladimírem Růžičkou mladším.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!