Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Jsme promořeni ze 73 procent, hlásí extraliga a doufá ve výjimku od Prymuly

Prázdné tribuny na utkání Zlína s Hradcem Králové. foto: ČTK

Aktualizováno
Praha - Hokejový svaz ve spolupráci s extraligou požádal vládu o udělení výjimky, aby profesionální hokejisté mohli po dobu zákazu sportu v Česku alespoň společně trénovat. Kluby spočítaly, že od srpna mělo pozitivní test na covid-19 hned 73,3 procent hráčů a členů realizačních týmů.
  14:55

Dopis předsedovi vlády Andreji Babišovi a ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi odeslal prezident Českého hokeje Tomáš Král a ředitel extraligy Josef Řezníček.

Požadují, aby profesionálním hokejistům umožnili tréninky ve vnitřních prostorách.

Brankář Liberce Petr Kváča a David Dvořáček ze Sparty.
Nová sparťanská akvizice Filip Chlapík.

„Hráči a členové realizačních týmů, vykonávající zaměstnaneckou či podnikatelskou činnost, bez nich ztratili možnost, aby se připravovali na soupeření s nejlepší domácí i zahraniční konkurencí,“ stojí v tiskové zprávě. 

„Tréninky by probíhaly s vyloučením veřejnosti a v nejpřísnějších hygienických podmínkách, přičemž velká většina hráčů, stejně jako členů realizačních týmů již nákazou prošla.“

Kluby spočítaly promořenost ze 73,3 procent.

Ředitel extraligy Řezníček v týdnu uvedl, že pokud hráči nebudou moct v Česku trénovat, extraliga by se vrátila - při platnosti současných omezení - nejdříve 13. listopadu, rozjetí sezony by zbrzdila ještě reprezentační pauza mezi 3. a 13. listopadem pro turnaj Karjala Cup. 

Česká hokejová reprezentace má podle plánu zahájit turnaj 5. listopadu v pražské o2 areně zápasem proti Švédsku, pak se má přesunout do Finska.

Zároveň vedení Českého hokeje požádalo Národní sportovní agenturu o udělení výjimky pro přípravu juniorské reprezentace v Litoměřicích, a to kvůli mistrovství světa juniorů, které proběhne na přelomu roku v Edmontonu. 

Vzhledem ke zrušeným přípravným akcím a nemožnosti trénovat alespoň v klubech by náhradní variantou mohla být právě takzvaná litoměřická bublina.

„Ledová plocha s ubytovnou, stejně jako posilovna a tělocvična se nacházejí v jedné budově, do níž by neměly přístup kromě účastníků kempu a nezbytného personálu žádné další osoby. Všichni účastníci by byli testováni a během přípravy by byli pod neustálým lékařským dohledem včetně všech požadovaných hygienických opatření,“ píše svaz.

Spočítal, že přinejmenším 80 procent hráčů a členů realizačního týmu juniorské reprezentace již nákazou prošlo. 

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...