Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Jsme promořeni ze 73 procent, hlásí extraliga a doufá ve výjimku od Prymuly

Prázdné tribuny na utkání Zlína s Hradcem Králové. foto: ČTK

Aktualizováno
Praha - Hokejový svaz ve spolupráci s extraligou požádal vládu o udělení výjimky, aby profesionální hokejisté mohli po dobu zákazu sportu v Česku alespoň společně trénovat. Kluby spočítaly, že od srpna mělo pozitivní test na covid-19 hned 73,3 procent hráčů a členů realizačních týmů.
  14:55

Dopis předsedovi vlády Andreji Babišovi a ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi odeslal prezident Českého hokeje Tomáš Král a ředitel extraligy Josef Řezníček.

Požadují, aby profesionálním hokejistům umožnili tréninky ve vnitřních prostorách.

Brankář Liberce Petr Kváča a David Dvořáček ze Sparty.
Nová sparťanská akvizice Filip Chlapík.

„Hráči a členové realizačních týmů, vykonávající zaměstnaneckou či podnikatelskou činnost, bez nich ztratili možnost, aby se připravovali na soupeření s nejlepší domácí i zahraniční konkurencí,“ stojí v tiskové zprávě. 

„Tréninky by probíhaly s vyloučením veřejnosti a v nejpřísnějších hygienických podmínkách, přičemž velká většina hráčů, stejně jako členů realizačních týmů již nákazou prošla.“

Kluby spočítaly promořenost ze 73,3 procent.

Ředitel extraligy Řezníček v týdnu uvedl, že pokud hráči nebudou moct v Česku trénovat, extraliga by se vrátila - při platnosti současných omezení - nejdříve 13. listopadu, rozjetí sezony by zbrzdila ještě reprezentační pauza mezi 3. a 13. listopadem pro turnaj Karjala Cup. 

Česká hokejová reprezentace má podle plánu zahájit turnaj 5. listopadu v pražské o2 areně zápasem proti Švédsku, pak se má přesunout do Finska.

Zároveň vedení Českého hokeje požádalo Národní sportovní agenturu o udělení výjimky pro přípravu juniorské reprezentace v Litoměřicích, a to kvůli mistrovství světa juniorů, které proběhne na přelomu roku v Edmontonu. 

Vzhledem ke zrušeným přípravným akcím a nemožnosti trénovat alespoň v klubech by náhradní variantou mohla být právě takzvaná litoměřická bublina.

„Ledová plocha s ubytovnou, stejně jako posilovna a tělocvična se nacházejí v jedné budově, do níž by neměly přístup kromě účastníků kempu a nezbytného personálu žádné další osoby. Všichni účastníci by byli testováni a během přípravy by byli pod neustálým lékařským dohledem včetně všech požadovaných hygienických opatření,“ píše svaz.

Spočítal, že přinejmenším 80 procent hráčů a členů realizačního týmu juniorské reprezentace již nákazou prošlo. 

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat