Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kabina Canucks v očekávání. Rozjede-li se NHL, hokejisté své potomky uvidí jen přes Skype

Sport

  15:39
Vancouver - Narození dítěte nebo boj o Stanley Cup? V kabině Vancouveru řeší kuriózní problém. Tři hráči Canucks totiž očekávají narození potomka. Místo na přebalování a krmení však myslí na boje v play-off NHL, které je od svých miminek mohou odstřihnout až na tři měsíce.

Útočník Vancouveru Canucks Bo Horvat (v bílém) při přípravném zápase proti Edmontonu Oilers. foto: ČTK/AP

Pro žádného sportovce to nejsou příjemné starosti. Máte před sebou nabitý zápasový program, zároveň je vaše manželka či přítelkyně blízko porodu. Jenže vy jste pod platnou smlouvou a navíc se honíte za vysněným Stanley Cupem.

V případě tří spoluhráčů z kabiny Canucks je to navíc umocněné tím, že současný formát play-off má svá specifika. Antoine Roussel, Jordie Benn a Bo Horvat se tak dost možná budou muset oddělit od své rodiny až na tři měsíce, což je zvláště pro druhé dva jmenované, kteří očekávají prvního potomka, velmi nepříjemné.

Útočník Vancouveru Canucks Bo Horvat (v bílém) při přípravném zápase proti...
Tomáš Hertl za San Jose proti Vancouveru

„Jestliže bude ročník pokračovat, o zdraví se určitě obávat nebudu. Smutné je, že bych musel být tak dlouho pryč,” poukazuje francouzský útočník Roussel na fakt, že bude odstřižen od rodiny. Se svou ženou Alexandrou vyhlíží na konci června už třetí dítě. Spolu se svými dvěma spoluhráči by se však z izolace mohli dostat alespoň k porodu, na nějž by se měla vztahovat výjimka týkající se závažných důvodů.

„Mnoho tátů je v podobné situaci jako já,” říká třicetileté křídlo Vancouveru. „Nechtějí opustit rodinu. Jak dlouho by to trvalo? Možná tři měsíce, kdo ví?” tíží Roussela.

23. května 2020 v 15:17, příspěvek archivován: 23. června 2020 v 9:14

Nikdo s tím nekalkuloval. Však běžná sezona by na konci června vrcholila finálovými duely. Jenže koronavirus vše změnil, a protože je sport hlavně o financích, NHL se stejně jako většina fotbalových soutěží po celém světě chystá dohrát svůj rozjetý ročník s odstupem.

A teď jsou před několika hráči kanadsko-americké soutěže těžké časy. Na jedné straně je čekají lité boje o věhlasný Stanley Cup, na té druhé pak sledování prvních kroků své nové rodiny skrze aplikaci Skype.

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat