"Chtěli jsme se seznámit s několika možnými pohledy. Proto jsme si nechali vytvořit právní analýzu. Tak, jak to vidí právníci a nejen my hokejoví funkcionáři," uvedl Šulc. Kromě posudku svého vlastního právníka si nechala APK vypracovat také vyjádření nezávislé advokátní kanceláře. Své si k celé situaci řekl i právník Tomáš Král, prezident českého hokejového svazu.
Celé zasedání trvalo asi tři hodiny, po nichž Šulc nechtěl příliš mluvit. "Taky není o čem," prohlásil. Abyste byli v obraze – tohle zasedání bylo svoláno právě z iniciativy jeho a Ctibora Jecha, prezidenta APK. Společně s klubovými funkcionáři Ladislavem Blažkem zpražské Slavie, Miroslavem Michalovským ze Zlína a Markem Chmielem z Třince, dalšími členy představenstva, svolali na příští úterý valnou hromadu APK.
Ta se má zabývat právě vzniklou aférou, která vyšla na povrch vinou špatných registrací několika hráčů. Za to nyní hrozí kontumace většiny bodů klubům z Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna. Zatímco Kladno se už vyjádřilo, že je připraveno přijmout jakýkoli trest, zbylé dva kluby se brání a minulý týden požádaly o desetidenní lhůtu mlčení, která vyprší 15. listopadu. Dosud od nich vedení soutěže však žádné podklady nedostalo.
Zato tři právní analýzy, které si Šulc nechal už zpracovat, se údajně v mnoha směrech shodly. "Můj pohled se nezměnil. Takže to, co jsem říkal, platí," zopakoval Šulc. Třebaže řády teoreticky připouštějí i více řešení než pouze kontumace zápasů. I o tom má valná hromada příští týden diskutovat. Vyvodit řešení celé aféry ale nemůže, na to má výsostné právo pouze Šulc.