Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kluby dodaly argumenty proti kontumaci, ortel se možná odloží

Sport

  20:30
PRAHA - Očekávané rozhodnutí nad osudem tří hokejových klubů v kauze kolem špatné registrace nemusí padnout v úterý. Na ten den je sice mimořádně svolána valná hromada Asociace profesionálních klubů (APK), jenže ředitel soutěže Stanislav Šulc pro LN připustil, že se ortel může odložit.

Smutek z porážky. Plzeňští hokejisté končí. Vlevo kapitán Martin Straka. foto: Radek Petrášek, ČTK

Zatímco Kladno je smířeno s jakýmkoliv řešením, Plzeň a Mladá Boleslav se nevzdávají a odpoledne udělaly krok, který už avizovaly dlouho dopředu - že se během deseti dní k situaci oficiálně vyjádří. Šulcovi tak kolem 17. hodiny předali v sídle hokejového svazu právníci obou klubů několikastránkový sešit včetně shodné přílohy.

Jak jde čas v kauze kolem registrace

Úterý 2. listopadu
Na povrch vypluly první informace o tom, že Plzeň, Mladá Boleslav a Kladno před sezonou špatně zaregistrovaly některé své hráče.

Středa 3. listopadu
Ředitel extraligy Stanislav Šulc potvrdil, že všem třem klubům vážně hrozí kontumace. Dva z nich se snažily jeho výroky zpochybnit.

Čtvrtek 4. listopadu
Plzeň s Mladou Boleslaví požádaly o desetidenní lhůtu mlčení, vedení soutěže jim ještě ten den vyhovělo.

Pondělí 8. listopadu
Svolané představenstvo Asociace profesionálních klubů (APK) si nechalo vypracovat posudek od tří na sobě nezávislých právníků.

Pátek 12. listopadu
Plzeň a Mladá Boleslav předaly Šulcovi očekávané vyjádření od svých právníků, v němž se mají hájit.

"Ano, spolupracovali jsme na tom s Plzní, ale víc bych se k tomu nechtěl vyjadřovat," potvrdil LN Cyril Suk, generální manažer středočeského klubu.

Celá věc se může protáhnout, připustil Šulc
Šulc pro změnu předal "zásilku" právníkům APK, o víkendu ji prostuduje i osobně. "Jestli rozhodnu už v úterý, to zatím není vůbec jasné. Celá ta věc se po dnešku může protáhnout," řekl.

Zda podklady mohou zvrátit jeho přesvědčení o kontumaci extraligových výsledků, ale nechtěl předjímat. "Teď bych o tom nerad mluvil, to je na posouzení právníků. Moje stanovisko se zatím nemění."

Skončí kauza u soudu?
Pokud by tři kluby, které před sezonou špatně registrovaly Petra Přikryla a Tomáše Frola z Plzně, Jindřicha Kotrlu z Kladna a Jiřího Marušáka s Tomášem Divíškem z Mladé Boleslavi, skutečně přišly o většinu svých bodů, mělo by to zásadní vliv na další vývoj ligy.

Šulc, na němž rozhodnutí stojí, ale už dříve řekl, že soutěžní řád v podstatě jiné řešení neumožňuje. V tom případě by celá věc mohla skončit dokonce až u soudu, čímž oba kluby hrozily už minulý týden.