Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Kometa zlomila nepříznivou sérii výhrou s Plzní, hattrickem zazářil Zaťovič

Hokejisté Brna slaví branku do sítě Plzně. foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Brno - Hokejisté Brna porazili ve 38. kole extraligy na svém ledě Plzeň 5:2 a získali tak druhé vítězství z posledních šesti zápasů. Hattrickem se na tříbodovém zisku podílel kapitán Martin Zaťovič, svůj třetí gól dal do prázdné branky při power play hostí. Druhou porážku Plzně za sebou neodvrátily ani gól a asistence nejproduktivnějšího hráče soutěže Milana Gulaše.
  18:27aktualizováno  20:05

Kometa začala náporem, jehož výsledkem byla Rákosova trefa do tyče v páté minutě. Kometa byla odměněna zaslouženým vedením, o které se postaral zblízka Zaťovič po ideální přihrávce Horkého.

Jenže Plzni stačilo 13 sekund přesilovky ve 13. minutě a Čiliaka propálil z mezikruží svým 31. gólem v sezoně Gulaš. Hosté hru vyrovnali, k čemuž přispěli čtyři vyloučení Brňané jen v první třetině.

Góly ale padaly do sítě Západočechů. Nejprve se pěknou kombinací prosadil čtvrtý útok Brna, na jehož konci bylo šikovné posunutí puku Horkým za Frodlova záda. Deset sekund před koncem třetiny potrestal hrubku Plzně na modré čáře Plekanec a mazáckým blafákem zajistil Kometě dvoubrankové vedení.

Jen za první třetinu dali domácí stejně gólů jako za předchozí tři zápasy. Ve druhé třetině se ale Brno prosadilo až v závěru po parádní spolupráci veteránů Plekance a Zaťoviče. Hráči Komety si tak vzali zpět dvoubrankový náskok, který o pět minut dříve snížil Kantner druhým přesilovkovým gólem Plzně v utkání.

Ve třetím dějství se Kometa zaměřila na ubránění náskoku, přežila plzeňskou přesilovku, dobrým pohybem si pohlídala vlastní obrannou modrou čáru. Domácí nepustili Západočechy prakticky do žádné vážnější šance, což platilo i v samém závěru, kdy hosté hráli sto sekund bez brankáře, ale nakonec sami inkasovali a Zaťovič slavil hattrick.

Ostatní výsledky 38.kola:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. P. Vrána (Martin Růžička), 15. Wolski (Martin Růžička), 18. M. Stránský (Gernát, Marcinko), 33. Hrňa (Hrehorčák) - 11. L. Hudáček (Lenc, Kotvan), 32. Lenc (Birner, Bulíř), 37. Ordoš (Derner, Birner). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 5140.

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Petružálek (Ščotka, F. Lukeš) - 8. Olesz (Dujsík, J. Knotek), 18. P. Musil (Nahodil), 60. Irgl (Dujsík). Rozhodčí: Pražák, Veselý - Pešek, Malý. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4156.

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. Flek (Gríger, T. Rachůnek), 46. Kohout (M. Rohan), 57. V. Polák (Kohout). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4325.

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Tomášek (Rousek), 62. Pech - 25. Vondrka (Svačina). Rozhodčí: Heikinnen (Fin.), R. Svoboda - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:3, navíc R. Kousal (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 9763.

Mountfield Hradec Králové - PSG Berani Zlín 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branka a nahrávky: 24. Jergl (Dragoun, Miškář), 28. R. Pavlík (Rosandič), 36. Šalda (F. Pavlík), 60. Smoleňák (M. Chalupa, Eklund) - 11. Honejsek (Šlahař, Okál), 26. P. Sedláček (Kubiš, Žižka). Rozhodčí: Bejček, Jeřábek - Komárek, Rampír. Vyloučení: 0:4. Bez využití. Diváci: 4517.

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. J. Stránský (Lunter, Bičevskis), 19. Jeglič (D. Šťastný, Skalický), 21. D. Šťastný (Jeglič, Ševc), 49. Skalický (A. Zbořil, Klepiš), 58. Skalický - 38. Austin (Stach, Zikmund), 51. Jágr (Austin). Rozhodčí: Mrkva, Kika - Axman, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4082.