Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Český útočník Dominik Kubalík se raduje ze vstřelené branky se spoluhráčem.

Český útočník Dominik Kubalík se raduje ze vstřelené branky se spoluhráčem. foto: ČTK

NEW YORK - Hokejový útočník Dominik Kubalík pomohl Chicagu v úterním utkání NHL gólem a přihrávkou k výhře 6:5 po nájezdech na ledě Columbusu. Brankář Washingtonu Vítek Vaněček byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, ale Washington i přes jeho 34 zásahů podlehl doma Pittsburghu 2:3 v prodloužení. Pavel Zacha bodoval v sedmém utkání v řadě (2+5), když asistoval při prohře New Jersey 1:4 s Buffalem u jediné branky týmu.
  7:04

Chicago ztratilo vedení 2:0 a 3:2, ale na přelomu druhé a třetí po akcích Kubalíka vyhrávalo 5:3. Český útočník, který byl s šesti pokusy nejpilnějším střelcem týmu, se nejdříve ve 36. minutě prosadil ránou od modré čáry a poté asistoval v přesilové hře u trefy Adama Boqvista. Columbus vyrovnal dvěma góly Olivera Bjorkstranda, který v zápase za stavu 2:2 neproměnil trestné střílení. V rozstřelu uspěl jen Alex DeBrincat.

Kubalík je aktuálně s 16 body (6+10) nejproduktivnějším českým hráčem sezony před Davidem Pastrňákem (9+5) a Ondřejem Palátem (7+7).

Pittsburgh přestřílel Washington v úvodních dvou třetinách 30:15, ale díky zákrokům Vaněčka bylo skóre nerozhodné 2:2. Český gólman nestačil jen na dvě tečované střely, čímž Jevgenij Malkin otevřel skóre a Jake Guentzel po obratu domácích vyrovnal. Další gól padl až v čase 61:43, kdy rozhodl Kasperi Kapanen z přečíslení dva na jednoho střelou do odkryté branky.

Buffalo se ujalo vedení v polovině zápasu a dvěma slepenými góly na začátku třetí třetiny odskočilo na 3:0. Zacha prodloužil svou bodovou sérii až v poslední minutě, když asistoval u golu Nikity Guseva. Akcí přišel o čisté konto Linus Ullmark, s 41 zákroky hlavní hrdina zápasu. Zbývající gól vstřelili Sabres do prázdné branky.

Výsledky NHL:

New Jersey - Buffalo 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky: 60. N. Gusev (ZACHA) - 31. Olofsson, 46. Asplund, 47. Cozens, 60. Eakin. Střely na branku: 42:37. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Olofsson, 3. S. Reinhart (všichni Buffalo).

Washington - Pittsburgh 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 25. Pánik, 34. Sheary - 7. Malkin, 34. Guentzel, 62. Kapanen. Střely na branku: 22:37. VÍTEK VANĚČEK odchytal za Washington celý zápas, inkasoval tři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 91,89 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kapanen, 2. Jarry (oba Pittsburgh), 3. VANĚČEK (Washington).

Columbus - Chicago 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 2:2, 2:1 - 0:0)

Branky: 21. a 30. Laine, 50. a 56. Bjorkstrand, 12. Atkinson - 9. Söderberg, 11. P. Kane, 29. Hagel, 36. KUBALÍK, 44. Boqvist (KUBALÍK), rozhodující sam. nájezd DeBrincat. Střely na branku: 30:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Laine, 3. Bjorkstrand (oba Columbus).

Ottawa - Montreal 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 10. a 51. B. Tkachuk, 2. Batherson, 24. Brännström, rozhodující sam. nájezd Stützle - 17. a 31. S. Weber, 25. Drouin, 49. Toffoli. Střely na branku: 39:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk (Ottawa), 2. S. Weber (Montreal), 3. Batherson (Ottawa).

Detroit - Nashville 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 45. F. Forsberg, 50. Tolvanen. Střely na branku: 24:33. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Rinne, 3. Tolvanen (všichni Nashville).

Vancouver - Edmonton 3:4 (3:1, 0:0, 0:3)

Branky. 2. Horvat, 9. Myers, 16. E. Pettersson - 19. a 41. Kahun, 45. Draisaitl, 54. Ennis. Střely na branku: 33:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. E. Pettersson (Vancouver), 3. Kahun (Edmonton).