4. května 2011 8:10 Lidovky.cz > Sport > Hokej

MARTIN STRAKA: Jarda se zvedne až o něco půjde

Jaromír Jágr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA V kariéře spolu odehráli deset sezon. Potkávali se v šatně Pittsburghu, poté i New Yorku Rangers. Martin Straka a Jaromír Jágr kombinovali na ledě téměř poslepu a spolupráce se mohla oživit. Straka totiž zvažoval návrat do národního týmu, ale jeho účast na mistrovství světa škrtlo kuriózní zranění při golfu. "Řešil jsem situaci jen s trenérem Hadamczikem, Jarda o tom nevěděl," komentoval svůj případný návrat do reprezentace mistr světa z roku 2005 Straka.

Jak si vysvětlujete, že Jaromír Jágr nemá dosud v kanadském bodování jediný zápis?
Džegr má trochu smůly. Podstatné ale je, že šance kluci v jeho lajně mají. Hlavně že je evidentně na mistrovství hokej baví. Doufejme, že si góly schovají do těžších zápasů. Je důležité, že se bodové statistiky zatím dělí do celého mužstva, něž kdyby skórovala pouze jedna lajna. To je výhoda našeho mužstva.

Netrápí se tím Jágr?
Myslím, že ne. Důležitější je, že vyhrává tým a jemu o to jde. I když nedává góly, je v klidu. Je jen otázkou času, kdy to zlomí.

Jak se vám jeví jeho herní projev?
Ještě o nic nejde. Začne se prosazovat až půjde do tuhého. Při těžších utkáních na něm bude stát hra celého týmu, a to on miluje.

Proti Dánsku odehrál necelých třináct minut. Není to na něj málo?
Je, ale teď nemá cenu ho přetěžovat. Trenéři ho šetří na další zápasy. Opakuji ale, že střelecká potence nestojí na jednom, či dvou hráčích.

Mluvilo se o vašem návratu do národního týmu? Povídali jste si o tom s Jágrem?
Mluvil jsem jen s trenérem Hadamczikem. Nikdo jiný o tom nevěděl, byla to dohoda jen mezi námi.

Chystáte se do dějiště šampionátu?
Spíše až na play off.

Poslední utkání ve skupině hraje český tým s Finskem. Jak moc je zápas důležitý?
O nic sice víceméně nejde, na druhou stranu jsme ale zatím žádného extra soupeře neporazili. Když totiž tým přehraje silnější mužstvo, úspěch mu zvedne sebevědomí a hráči se cítí líp. Víra ve vlastní síly skutečně dělá divy.