Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Místo karantény hokejový turnaj. Virus? Žádný nevidím. Hokej je nejlepší medicínou, tvrdí Lukašenko

Ruský prezident Vladimir Putin si na ledě zahrál hokej s běloruským prezidentem Alexanderem Lukašenkem v utkání Night Hockey League foto: Sputnik/Mikhail Klimentyev/Kremlin

Zatímco se svět obává vysoce nakažlivé nemoci COVID-19 a umírají na ni denně tisíce lidí, běloruský prezident Alexandr Lukašenko uspořádal v Minsku hokejový amatérský turnaj. Chtěl ukázat, že koronavir není hrozba. Bělorusko je také jedinou zemí v Evropě, kde se stále hraje nejvyšší hokejová i fotbalová liga.
  11:26

Nezdolné Bělorusko? Tragikomedie, nechápe Sýkora ledabylost země v boji s koronavirem

„Je tady nějaký virus? Žádný nevidím. Tady to je jako lednička. Sport, zejména hokej, je nejlepší antivirovou medicínou,“ řekl podle agentury DPA Lukašenko, jehož tým turnaj vyhrál. Na fotografiích z turnaje bylo vidět, že diváci jsou na tribunách blízko sebe, neměli žádné roušky, které jsou nyní povinné takřka všude.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko během parlamemtích voleb v Minsku.
Ruský prezident Vladimir Putin si na ledě zahrál hokej s ukrajinským...

V příštím týdnu by měla vyvrcholit v Bělorusku hokejová liga, bez omezení pokračuje také nejvyšší fotbalová soutěž. V sobotu, kdy Lukašenko hrál turnaj, bylo v zemi 85 lidí nakažených koronavirem.

Autor:

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?