Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Gretzky podpořil návrh, aby se hokejová NHL hrála i v Seattlu

Sport

  13:16
SEATTLE/PRAHA - Legendární Wayne Gretzky má podle zámořských médií zájem, aby se hokejová NHL hrála v Seattlu. Deník New York Post píše, že se připojil ke skupině investorů, která se snaží přesvědčit vedení soutěže, aby se rozšířila právě na severozápad Spojených států.

Wayne Gretzky. foto: ČTK

Spekulace o expanzi NHL nejsou ničím novým, hovoří se o ní každoročně. Poslední dobou však sílí, což nedávno potvrdil i šéf ligy Gary Bettman: "Zájemců o vstup do soutěže máme hodně. Ozývají se nám ze Seattlu, Las Vegas, Kansas City nebo Quebeku. Zatím jsme však nezahájili žádná oficiální jednání."

NHL se naposledy rozšiřovala v roce 2000, kdy přibyla Minnesota a Columbus, a má třicet účastníků. Momentálně jich však šestnáct hraje ve Východní konferenci, takže by se logicky nabízelo, aby dostal příležitost někdo ze západu.

Seattle není bez šance, jelikož je plný sportovních fanoušků, město navíc leží kousek pod Vancouverem, a tak by mohla vzniknout nová rivalita. Bettman zde byl na návštěvě v květnu a při setkání se starostou Edem Murrayem se mluvilo i o výstavbě nového stadionu.

ČTĚTE TAKÉ

Ten je jednou ze základních podmínek pro to, aby se někde NHL mohla v budoucnu hrát.

To si moc dobře uvědomují v Quebeku, kde už probíhá výstavba nové multifunkční arény pro 18 a půl tisíce diváků, která by měla být dokončena v roce 2015. Není tajemstvím, že hlavní motivací, proč tento projekt vznikl, byla neutuchající touha vrátit NHL do frankofonní části Kanady.

Pro Quebec hovoří obrovská fanouškovská základna, ačkoli je město nejmenší ze všech jmenovaných variant. Nevýhodou však je, že leží ve východní části severní Ameriky, proto by se zase muselo složitě šachovat se složením jednotlivých konferencí.

"Seattle je místo, které nabízí solidní možnosti. Vidím zde dobrý hokejový trh," prohlásil Bettmanův zástupce a tedy druhý nejvyšší muž NHL Bill Daly. I tato slova naznačují, jaké jsou šance jednotlivých kandidátů.

Možná i proto se Gretzky, jehož kontaktují i ostatní majitelé klubů s žádostí o podporu, kloní na jeho stranu. Deník Seattle Times dokonce přišel s tvrzením, že by se NHL mohla objevit ve městě už v sezoně 2015/16.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat