25. března 2019 6:04 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Pastrňák si tlak nepřipouští, návrat po zranění zvládá výborně

Za poražené skóroval David Pastrňák po krásné přihrávce Davida Krejčího. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za poražené skóroval David Pastrňák po krásné přihrávce Davida Krejčího. | foto: AP Photo

Boston Pro hokejistu Bostonu Davida Pastrňáka to nebyly lehké časy. Po šestnáctizápasové pauze, kterou musel český křídelník podstoupit kvůli únorové operaci palce na levé ruce, byl dvaadvacetiletý rychlík minulý týden hozen zpátky do řeky.

Očekávání ze všech stran, zda bude ve stejné formě jako před kuriózním zraněním, ale „Pasta“ ustál na jedničku. Hned ve druhém zápase po návratu se stal první hvězdou utkání, když v elitní formaci Bostonu řídil demolici New Jersey v poměru 5:1 gólem a asistencí. 

Dva dny na to si připsal rodák z Havířova stejný bodový příspěvek v zápase s Floridou, když zvláště jeho branka byla výstavní. Český šikula se dostal do sólového úniku, který zakončil nekompromisní střelou pod horní tyč. 

Pastrňákův gól začíná v čase 3:32

„Tohle rád dělá,“ uvedl trenér Bostonu Bruce Cassidy. „Doufal jsem, že to promění, a mám radost, že se mu to povedlo, protože si prochází těžkým obdobím,“ dodal kouč.

Vždy těžký návrat po zranění tak zatím zvládá nejproduktivnější Čech v NHL na výbornou...