25. března 2019 14:45 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Gólman Darcy Kuemper v akci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gólman Darcy Kuemper v akci | foto: Reuters

NEW YORK Nafilmovat zranění a vymodlit si přesilovou hru? Hokejový brankář Darcy Kuemper z Arizony to zkusil. Rozhodčí ovšem teatrálním pádem neobalamutil, spíš se pod dohledem kamer v NHL ztrapnil.

Ze sportovního hlediska přitom Kuemperovi můžete vyčíst pramálo.

Považte.

Proti Islanders v neděli odchytal 17. utkání v řadě, z toho je deset vítězných. Jen jednou se o čas podělil s kolegou Calvinem Pickardem.

Do brány stoupl potřetí v rozmezí 72 hodin. Úspěšnost zákroků drží na 92 procentech jako jedenáctý nejlepší gólman ligy. Arizona i díky němu s dvoubodovou ztrátou živí naděje pro play off.

Možná právě poslední fakt přispěl k činu, který Kuemper předvedl v první třetině proti New York Islanders za stavu 0:1.

S brankářem Coyotes se do konfliktu dostal Brock Nelson. Útočník soupeře udeřil Kuempera v brankovišti do helmy rukou, v níž držel hokejku. Těžko diskutovat, faul to byl a rozhodčí ho evidentně přehlédli.

Ale předvést kvůli tomu následné divadlo?

Kuemper ihned po úderu nereagoval, až za malou chvíli náhle trhl hlavou vzad, obličej zakryl lapačkou a svalil se k zemi. Když viděl, že ani v tuto chvíli rozhodčí nereagují, zvedl se, přitiskl tělo k tyči a sledoval pokračující dění na ledě.

Gólman Petr Mrázek se spoluhráči z Caroliny.
Jakub Vrána slaví branku do sítě Pittsburghu.

Třetina po pár sekundách skončila a naštvaný Kuemper vyjel konflikt dořešit. Bodnutím Nelsona holí do břicha.

Arizona utkání nakonec prohrála 0:2, druhý gól vstřelil ve třetí třetině právě Nelson, když objel bránu, zatímco se Kuemper marně přesouval.