23. května 2011 11:08 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Potvrzeno: Jágr jedná s Petrohradem. Chce ho Říha

Veterán Jaromír Jágr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Veterán Jaromír Jágr. | foto: Reuters

PETROHRAD/PRAHA Vedení hokejového klubu SKA Petrohrad oficiálně potvrdilo, že se do svého kádru snaží získat hvězdného českého útočníka Jaromíra Jágra. Podle informací ruských médií by mohl devětatřicetiletý hráč podepsat smlouvu již v tomto týdnu. Že dosavadní opora konkurenčního Omsku do Petrohradu přijde, v to věří i nový kouč ambiciózního klubu Miloš Říha.

"Jágr je jeden z kandidátů na posílení týmu. A šance jsou tam vždy. Zvláště teď, když nemá nikde podepsanou smlouvu," uvedl nový generální manažer Petrohradu Alexej Kasatonov pro agenturu RIA Novosti. Klub, který v uplynulé sezoně vedl kouč Václav Sýkora, po vyřazení ve čtvrtfinále play off KHL plánuje omladit kádr. Ne ale příliš výrazně.

"Nepředpokládám, že dojde k razantnímu omlazení. Budeme se snažit zapojit do hry mladé hráče, ale hlavní je pro nás sestavit tým, který vyhraje," podotkl Kasatonov. Podle deníku Sport den za dnem by měl být příchod Jágra do Petrohradu definitivně stvrzen již koncem tohoto týdne. Optimisticky vidí Jágrovo angažmá i nový kouč Petrohradu Říha. "Myslím si, že to dopadne," řekl Říha pro deník Sport. Nejlepší trenér uplynulé sezony KHL již s Jágrem i osobně mluvil.

"Byl jsem i u jednání klubových prezidentů, kde se rozhodlo o tom, že do jednání s Jardou vstoupíme. Teď už je to na něm...," řekl Říha. "Na té schůzce bylo řečeno, že se kádr Petrohradu bude postupně omlazovat, ale já si k tomu řekl taky své. Omlazovat ano, ale hrát o nejvyšší příčky je druhá věc. Špičkových mladých hráčů na trhu moc není, takže jsme si to všechno vysvětlili a padlo rozhodnutí získat Jágra," dodal.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PRÁCE PRO ŽENY - MONTÁŽ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 21 000 - 25 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz