Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Přípravný kemp na začátku roku, v základní části 56 zápasů, odsouhlasily liga a hráčská unie start NHL

Sport

  23:07
New York - Nová sezona hokejové NHL začne 13. ledna a týmy odehrají do 8. května v základní části 56 zápasů. Vítěz Stanley Cupu by měl být znám zhruba v polovině července. Podobu příštího ročníku, na níž se obě strany předběžně dohodly v pátek, dnes schválila Rada guvernérů NHL a hráčská unie NHLPA.

Jedna z největších hvězd současné NHL ruský hokejista Nikita Kučerov drží nad hlavou Stanleyův pohár. foto: ČTK

Přípravné kempy odstartují 3. ledna. Sedm mužstev, která se nedostala v minulé sezoně ovlivněné pandemií koronaviru do play off, se může začít připravovat již od 31. prosince. Přípravné zápasy před startem soutěže se hrát nebudou.

„Národní hokejová liga se těší na zahájení sezony 2020/21. Jsme si vědomi výzev, které jsou před námi. Stejně jako na jaře a v létě je pro nás prioritou zdraví a bezpečnost našich účastníků a komunit, v nichž žijeme a hrajeme,“ uvedl komisionář NHL Gary Bettman.

Do play off po sezoně zkrácené z tradičních 82 zápasů postoupí 16 týmů, které budou hrát o Stanley Cup vyřazovacím způsobem na čtyři vítězné zápasy. Snahou soutěže je vrátit se od sezony 2021/22 ke kalendáři s tradičním říjnovým začátkem.

Kluby proti sobě budou v základní části hrát kvůli minimalizaci cestování pouze v rámci upravených divizí, přičemž jednu z nich má tvořit všech sedm kanadských týmů v soutěži. To ještě musí NHL vyjednat s kanadskými federálními a provinčními zdravotními úřady.

Jedna z největších hvězd současné NHL ruský hokejista Nikita Kučerov drží nad...
Hledání ztracené formy: V play-off ročníku 2017/18 chytal Braden Holtby...

Týmy ve třech osmičlenných divizích v USA čeká v sezoně osm zápasů proti každému z divizních rivalů, v sedmičlenné Severní divizi budou hrát týmy proti sobě devětkrát či desetkrát. Do play off postoupí nejlepší čtyři kluby z každé divize.

NHL počítá s tím, že všechny týmy budou nastupovat ve svých halách, v drtivé většině bez diváků. Liga je však připravena na možnost, že se v případě nutnosti bude hrát na jednom či více neutrálních stadionech v jedné divizi.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...