Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prohráli jsme si to ve 14 vteřinách, litoval plzeňský bek Špaček

Sport

  22:07
PLZEŇ - Hodně nepovedený nástup do druhé třetiny odvál plzeňským hokejistům sny o potvrzení extraligového triumfu v domácím prostředí. Sami si po utkání dobře uvědomovali, že dvěma inkasovanými góly během 14 vteřin z holí Jiřího Ondráčka a Bedřicha Köhlera nechali hostům napumpovat do žil obrovskou vlnu povzbuzení a sebevědomí. Místo oslav se svými fanoušky musejí nyní Plzeňští zmobilizovat síly na rozhodující bitvu.

Jaroslav Špaček foto: ČTK

"Myslím, že nás porazili tím, že dodržovali systém, přesně tím, co jsme hráli my vždycky venku. Dobře bruslili, napadali nás a nedali nám žádný prostor," uvedl na tiskové konferenci po utkání obránce poražených Jaroslav Špaček. "Podle mého jsme si to ale dnes prohráli ve 14 vteřinách. Dostat takhle dva góly, to nás hodně srazilo," připustil.

Indiáni si však podle něho mohli za zvrat sami. "Místo toho, abychom dali druhý gól, tak jsme couvli, dostali dva góly a to je přesně to, co chce Zlín hrát," podotkl Špaček, jenž měl však zároveň slova uznání pro soupeře. "Dodržovali taktiku celých 60 minut a jen se potvrdilo, že hrají výborně venku," dodal devětatřicetiletý bek.

ČTĚTE TAKÉ

Vědomí toho, jak jsou svěřenci kouče Milana Razýma blízko vytouženému prvnímu titulu v klubové historii, navíc při vedení 1:0 po první třetině, prý hru Plzně nijak neovlivnilo.

"Myslím, že ne, i když každý na to určitě myslí. Měli jsme to dnes potvrdit druhým gólem a pak chodit do brejků. I když jsme si po první třetině říkali, že se musíme zlepšit, přijdeme na led a dostaneme dva góly... Zlín už pak hrál chytře a jednoduše, zatímco my bruslili nahoru a dolů a nabruslili jsme kilometry. Vypadalo to, že chceme, ale nemělo to žádný efekt," litoval Špaček promarněné šance na uzavření série.

Po obnovení aktivní kariéry ve středu ve Zlíně mu porážkou zhořkl návrat na plzeňský led. "Jsem rád, že jsem to přežil ve zdraví," uvedl s nadsázkou olympijský vítěz z Nagana.

"Chtěl jsem se tam ale s někým srazit, ale co si tak vybavuju, tak jsem se nesrazil s jediným hráčem, což tak nějak vyplynulo z naší hry. To je špatně. Takhle bychom nepřehráli Zlín, ale ani předtím Slavii a Litvínov. Musíme se vrátit k tomu, co jsme hráli, a v sedmém zápase začít zase znovu," burcoval Špaček.

Byli jsme málo aktivní, uznal Špaček

Cesta Beranů za vyrovnáním série se od jejich obratu drobně zkomplikovala pouze v 57. minutě, kdy snížil Ondřej Kratěna na 2:3. "Pořád bylo dost času, věřil jsem, že ještě můžeme Zlín zatlačit, vytvořit si šance a nějakou proměnit," přiblížil Kratěna pocity po svém gólu. Jenže odpověď Petra Holíka přišla už po 37 vteřinách a hosté měli dvoubrankový náskok zpět.

Kratěna přiznal, že určitý tlak a očekávání cítil. "Tlak tam samozřejmě je. Člověk se od toho snaží oprostit, ale nejde to, v hlavě to prostě má. Nicméně si myslím, že jsme nezačali špatně. Hráli jsme, co jsme potřebovali, dali branku, ale pak se to zlomilo na začátku druhé třetiny," shodl se Kratěna se Špačkem na klíčovém momentu šesté finálové bitvy.

"K naší hře jsme se pak už nedostali. Hrají velmi dobře dozadu, mají to výborně organizované a těžko se tam chodí. Když už se tam někdo dostane, tak je pak podrží gólman," prohlásil Kratěna. Chybu hledal v malé aktivitě Indiánů po vedoucí trefě. "Přestali jsme hrát a vypadli trochu z rytmu. O ty góly jsme si koledovali a dost nás to vykolejilo," řekl Kratěna.

Autor: