1. října 2011 17:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

RICHTER: Jarda bude v NHL dobrý, uvidíte

Philadelphia Flyers - New Jersey Devisl (Simmonds a Jágr). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Philadelphia Flyers - New Jersey Devisl (Simmonds a Jágr). | foto: ČTK

"Jarda Jágr střílí v přípravných utkáních Philadelphie gól za gólem, nahrává a vůbec hraje s chutí, a já dobře vím, proč tomu tak je. On totiž v létě trénoval s hokejisty Kladna a můžu zodpovědně říct, že takovou přípravu ještě nikdy neabsolvoval, ani v NHL," říká hokejová legenda Pavel Richter.

"Makal skoro celé léto, v sobotu i v neděli, a teď sledujeme jenom výsledky té dřiny. Ostatně, prospěšnost jeho přípravy s kladenským mužstvem je oboustranná, ani Rytíři si v extralize nevedou špatně. A jsem přesvědčený, že Jardovi to vydrží i v NHL, jen musí zůstat zdravý.

Jaromír Jágr rozhodl při premiéře o výhře Philadelphie
Philadelphia Flyers (vpravo Jágr)

Jágr v přípravě září. Ve třech zápasech posbíral 6 bodů za čtyři góly a dvě nahrávky.

Někdo řekne, že v devětatřiceti už nemůže na tuhle soutěž stačit, ale je to docela jinak. Na ruku mu totiž jdou menší zámořská kluziště. Na nich bude vynikat ještě víc než donedávna v KHL, protože tam jsou kluziště podstatně větší. A že přípravné zápasy, v nichž nastupují i kluci, kteří se pak v zápasech NHL stejně neobjeví, nejsou tolik důležitá? To je velký omyl – když se někomu daří v přípravě, tak je velká pravděpodobnost, že si rozehranost, formu a střeleckou fazonu přenese i do hlavních zápasů.
Samozřejmě se těžko odhaduje, kolik může nasbírat v blížícím se ročníku NHL bodů.

Ona ta soutěž je hodně kontaktní a tvrdá, ale Jarda je schopný udělat padesátku. Už tři roky je v historické tabulce devátý s 1599 body, ale právě tím by v pohodě předstihl Joea Sakica, který je před ním a má 1641 bodů. Navíc je Jarda jediný z první pětadvacítky, který ještě neodložil hokejku do kouta. Takže - na jeho představení se těším.

Anketa

Co říkáte na návrat Jaromíra Jágra do NHL?

Bylo to dobré rozhodnutí 626
Měl zůstat v KHL 13
Měl se vrátit do Kladna 19
Už by měl ukončit kariéru 23

Na Spartě hráli Rangers, prý tam bylo jedenáct tisíc diváků, ale muselo to být ještě víc, vždyť hala byla plná. Nebylo to zadarmo, Sparta možná horko těžko skončí na nule, ale vidět tak slavný tým, to už je něco. Podle mě tahle příprava týmů NHL v Evropě má budoucnost, je to skvělá propagace hokeje. A ještě větší náboj bude mít zápas Rangers v Bratislavě - všichni chtějí vidět Mariána Gáboríka a slyšel jsem, že lístky byly za čtvrt hodiny pryč."

Autorem je Pavel Richter, hokejová legenda

Adecco spol. s r.o.
Spezialist mit der Kenntnis der deutschen Sprache

Adecco spol. s r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč