28. dubna 2018 22:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Senzace dokonána. Britští hokejisté se po 25 letech vrátí mezi elitní společnost

Hokejisté Velké Británie slaví. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté Velké Británie slaví. | foto: www.iihf.com

Budapešť Britští hokejisté si příští rok zahrají po 25 letech v elitní kategorii mistrovství světa. Účast na šampionátu v Bratislavě a Košicích si zajistili také Italové, kteří sestoupili loni.

Dramatický boj o postup v divizi IA v Budapešti rozhodl v závěrečném kole útočník Robert Farmer, který 15 sekund před koncem normální hrací doby vyrovnal v zápase Maďarska s Británií na 2:2.

Skupina A divizi I mistrovství světa hokejistů v Budapešti

• Kazachstán - Polsko 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
  • Slovinsko - Itálie 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
  • Maďarsko - Velká Británie 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0).

Zarmoutil tím nejen domácí, ale i kazašský tým, oba by v případě maďarského vítězství postoupily ze čtveřice devítibodových týmů.

Britové nakonec vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech a ovládli tabulku s 11 body. Druhá skončila Itálie, která získala devět bodů jako Kazachstán, který ve středu porazil 3:0.

Další sestup potkal Slovince, kteří loni hráli mezi elitou. Příští rok budou startovat v divizi IB, kam spadlo také Polsko.