Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Sparta i Plzeň nadělily sedmičku. Boj o čtyřku zvládla nejlépe Boleslav, Liberec padl

Sparťanská radost z gólu do sítě Motoru. foto: ČTK

Aktualizováno
Praha - Tři klíčové příběhy dnes nabídlo 50. kolo hokejové extraligy. Sledovaný šlágr mezi Hradcem a Boleslaví rozhodl bývalý hráč Východočechů Pláněk a domácí vyhráli 4:2. Kometa navzdory dobře rozehranému utkání podlehla v moravském derby Olomouci 2:3 po prodloužení. Vítkovice i počtvrté v sezoně přehrály Pardubice, tentokrát zvítězily 5:3. Duel Třince s Litvínovem byl odložen kvůli tragédii kolem slezského mužstva.
  19:32aktualizováno  20:45

Na dálku dnes pokračují hned tři velmi zajímavé souboje. Mezi Třincem a Spartou je na čele extraligy rozdíl pouhého bodu a na dálku se dál přetahují o Prezidentský pohár. Pražané navíc poslední vzájemný souboj vyhráli v neděli 4:2.

Až do úplného konce budou skvělou podívanou bitvy o individuální trofeje, na které má políčeno brněnský Peter Mueller. Ten má však dva odhodlané vyzyvatele. O krále střelců s ním soutěží třinecký Matěj Stránský (32 branek), útočník Komety na něj ztrácí tři zásahy. Mueller je však s 62 body první v produktivitě a tam jej prohrání jiný forvard Slezanů Martin Růžička, jemuž chybí dva kanadské body.

Sparťanská radost z gólu do sítě Motoru.
Autor druhého gólu Hradce Králové Vladimír Růžička mladší.

České Budějovice - Sparta 2:7

Sparta utkání naprosto ovládla. Domácí nechala nadechnout jen na konci první třetiny, kdy na 1:1 vyrovnával zkušený bek René Vydarený. O druhé třetiny Pražané spustili kanonádu, během níž dokonce tři kanadské body nasbírali útočníci Roman Horák s Andrejem Kudrnou a obránce Jan Košťálek. Vyniká i to, že sparťané vstřelili drtivou většinu svých branek při hře pět na pět, zužitkovali také dvě přesilovky.

Madeta Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 20. Vydarený, 46. Z. Doležal (Plášil, R. Přikryl) - 7. Košťálek (M. Sukeľ, Dvořáček), 21. Kudrna (Němeček), 25. Kudrna (Sobotka, Tomášek), 30. Košťálek (Sobotka, Horák), 49. Rousek (Kudrna, Horák), 51. Dvořáček (M. Sukeľ, Němeček), 59. Řepík (Tomášek, Horák). Rozhodčí: Úlehla, Veselý - Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Bez diváků.

Sestavy: České Budějovice: Strmeň - Plášil, Vydarený, Štencel, Slováček, Kubíček - Holec, D. Voženílek, Jonák - Z. Doležal, Toman, M. Novák - Gilbert, R. Přikryl, M. Beránek - Alderson, Karabáček. Trenér: Prospal.

Sparta: Machovský - Košťálek, Polášek, M. Jandus, Němeček, O. Němec, T. Dvořák, Kalina - Řepík, Horák, Rousek - Sobotka, Tomášek, Kudrna - Říčka, Pech, Buchtele - Dvořáček, M. Sukeľ, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Závar před brankou pražské Sparty, kterou hájí Machovský.

Plzeň - Zlín 7:0

Zlín končí sezonu v útlumu. Ostatně tak, jak je to u něj větší část této sezony. Tentokrát se nemohl opřít o zraněného střelce Jakuba Šlahaře, se závěrem ročníku zkouší i juniory. Valaši dostali málem debakl už minule proti Vítkovicím, teď jej opravdu schytali. Řádil především navrátilec do plzeňské sestavy a kapitán Milan Gulaš, jenž dal dvě branky a dvě další připravil. Pokaždé jinak. Nejprve perfektní střelou, potom po kličce. Dvakrát potom „žabičkou“ vybídl ke skórování Kodýtka v přesilovce. V sestavě je zpátky také uzdravený Tomáš Mertl, jenž je dvorním nahrávačem Gulaše a dlouho chyběl.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Gulaš (Budík, Mertl), 9. Eberle (Dočekal), 14. Gulaš (Kaňák), 27. Přikryl (Kaňák), 28. Kodýtek (Gulaš, Budík), 41. V. Lang (Malát, Budík), 52. Kodýtek (Gulaš, Budík). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Bez diváků.

Sestavy: Plzeň: Frodl - Stříteský, Budík, Jiříček, Kvasnička, Kaňák, V. Lang - Gulaš, Mertl, Malát - P. Musil, Kodýtek, Michnáč - M. Lang, Kracík, P. Straka - Eberle, F. Přikryl, Dočekal. Trenér: Čihák.

Zlín: Huf - Žižka, Řezníček, Gazda, M. Novotný, D. Nosek, Ferenc, Matyáš Hamrlík - Vopelka, Fořt, Kubiš - Karafiát, Honejsek, Okál - Ondráček, P. Sedláček, Václavek - Chludil, Sebera, Suhrada. Trenér: R. Svoboda.

Hráči Plzně se radují z gólu.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 4:2

V nejvýbušnějším souboji kola se dva adepti na třetí místo v extraligové tabulce drželi až do poloviny utkání v šachu. Hradci dal vedení už 21. brankou kapitán Smoleňák, jubileum mohl oslavit o domácí tahoun David Šťastný svým 25. gólem. Za vyrovnaného stavu 2:2 napsal osudový příběh během třetí třetiny Martin Pláněk. Bývalý bek Hradce dostal perfektní přihrávku od Ciencialy a strhl skóre na boleslavskou stranu. Ciencala potom svůj povedený tříbodový večer korunoval nahrávkou na přesilovkový gól Bičevskise. Hradec se potom o možnost vyrovnání připravil sám, když v power play nechal na ledě příliš mnoho hráčů a pykal za to vyloučením.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Cienciala (Claireaux, Ševc), 35. D. Šťastný (Ševc, Jääskeläinen), 49. Pláněk (Cienciala), 53. Bičevskis (Cienciala, Bernad)) - 6. Smoleňák (Lev), 33. V. Růžička ml. (F. Pavlík). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Bez diváků.

Sestavy: Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Šidlík, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman - D. Šťastný, A. Zbořil, Kotala - Jääskeläinen, Claireaux, Cienciala - P. Kousal, Najman, Flynn - J. Stránský, Bičevskis, G. Sturcz. Trenéři: Rulík a Patera.

Hradec Králové: Mazanec - Nedomlel, Graňák, Šalda, F. Pavlík, Čáp, Gaspar - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Zachar, V. Růžička ml., Sklenář - Smoleňák, Lev, Veselý - Kelly Klíma, Koukal, Pilař. Trenér: V. Růžička st.

Karlovy Vary - Liberec 3:2

Karlovy Vary si po ztraceném duelu v Olomouci pořádně spravily chuť. Góly však padaly až od druhé třetiny. Minutu po jejím zahájení využil brejk domácí Flek, ve 38. minutě upravil Redlich na 2:0 po pěkné souhře s Vondráčkem. Liberec dotahoval v poslední části díky Ronaldu Knotovi. Nejdříve statný bek vypálil v 50. minutě tvrdou ránu, kterou dorazil Musil, o chvíli později už z další rány sám skóroval. Vary nakonec vyhrály potom, co z pravého kruhu útočník Černoch překvapil libereckého brankáře Pavelku.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 22. Flek (Weinhold), 38. Redlich (Vondráček, Plutnar), 54. Černoch (Kohout, Zábranský) - 49. A. Musil (Knot), 50. Knot (Vitásek, A. Musil). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Pešek, Malý. Vyloučení: 1:3. Bez využití: Bez diváků.

Sestavy: Karlovy Vary: Habal - Šenkeřík, Weinhold, Plutnar, D. Mikyska, Kowalczyk, Zábranský, Krajčík - Flek, T. Mikúš, O. Beránek - Šik, Kulich, Osmík - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

Liberec: J. Pavelka - Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, Hanousek, Derner - Lenc, A. Musil, Birner - Bulíř, Gríger, A. Najman - R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach - D. Špaček, Šír, Rychlovský - A. Dlouhý. Trenér: Augusta.

Brankář Karlových Varů Vladislav Habal čelí ráně libereckého Špačka.

Vítkovice - Pardubice 5:3

Vítkovice hrály v únoru svůj nejlepší hokej za celou sezonu a v trendu pokračují i na začátku března. Dnešní výhra je o to sladší, že Pardubice porazily ve všech čtyřeh vzájemných zápasech. Hosté sice vedli po brejku Blümela, ale otáčeli domácí Lakatoš s Fridrichem. Sedmnáctým zásahem poté ještě vyrovnal pardubický Poulíček, který v souboji i kotouč přetlačil brankáře Svobodu. Ve druhé části však Vítkovice odskočily o dvě branky, když se znovu prosadil Lakatoš, po něm také Mallet. Ve 43. minutě ještě slalom před celé hřiště využil Horký. Pardubice zkusily ještě závěrečný nápor, po chybě je však potrestal střelou do prázdné branky Irgl.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Lakatoš (Mallet), 16. Fridrich (Koch), 35. Lakatoš (Svačina, Pyrochta), 36. Mallet (Flick), 60. Irgl (Svačina) - 7. Blümel (Paulovič, Vála), 17. Poulíček (Paulovič, Blümel), 43. Horký (Hrádek). Rozhodčí: Horák, Pražák - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Bez diváků.

Sestavy: Vítkovice: M. Svoboda - R. Polák, Pyrochta, R. Černý, Galvinš, L. Kovář, Koch - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Irgl, J. Mikyska, Svačina - M. Kalus, Flick, Mallet - Dej, Werbik, Fridrich. Trenér: Philipp.

Pardubice: Klouček - Nakládal, Vála, Ďaloga, J. Mikuš, Hrádek, J. Kolář, Bučko - Blümel, Poulíček, Paulovič - A. Kosticyn, R. Kousal, Camara - Kratochvil, O. Roman, Horký - Pochobradský, Rohlík, Costa. Trenér: R. Král.

Andrej Kosticyn z Pardubic před brankou Ridery.

Brno - Olomouc 2:3P

Moravské derby. Očekávalo se, že v něm zazáří zejména jeden muž. Peter Mueller, a tak se i stalo. Ale Kometa vedla téměř do poloviny zápasu brankou Petera Schneidera, kterou připravil právě Mueller. Ve 28. minutě využil skvěle sehranou přesilovku Knotek, vteřinu před koncem druhé části potom z bekhendu otočil skóre Olesz. Mueller byl ve 49. minutě znovu v hlavní roli, když z bekhendu vystřelil na Konráda a vyražený puk doklepl do sítě Zaťovič. V prodloužení však o druhém vítězství v řadě pro Olomouc rozhodl ránou z pravého kruhu Káňa.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Schneider (Mueller, Zámorský), 49. Zaťovič (Mueller, P. Holík) - 28. J. Knotek (J. Káňa II, Navrátil), 40. Olesz (J. Káňa II), 64. J.. Káňa II (Navrátil). Rozhodčí: Hradil, Šindel - Brejcha, Axman. Vyloučení: 2:1, navíc J. Knotek (Olomouc) 10 min. Využití: 1:2. Bez diváků.

Sestavy: Brno: Vejmelka - Zámorský, F. Král, Holland, Kučeřík, Svozil, Gulaši, Bartejs - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Klepiš, Brabenec, Plášek - Schneider, Rákos, D. Bondra - Kusko, Střondala, Valský. Trenér: L. Zábranský st.

Olomouc: Konrád - A. Rutar, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Valenta - Kunc, Nahodil, J. Káňa II - Olesz, Kolouch, Strapáč - Navrátil, J. Knotek, Ostřížek - Bambula, Handl, Burian. Trenéři: Moták a Tomajko.

Daniel Rákos z Komety se snaží ohrozit bránu Kohoutů.