Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Tvrďák Jordán vypadl ze hry o MS, opět má problémy s kolenem

Sport

  11:30
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hokejový obránce Michal Jordán vypadl z boje o nominaci na mistrovství světa. Zkušený bek Kazaně si v play off Kontinentální ligy poranil vazy v koleně, ale přesto s reprezentací trénoval a rehabilitoval.

Michal Jordán (vlevo) hrát na následujícím MS nebude. foto: Reuters

Češi deklasovali Švédy osmi góly a vyhráli České hokejové hry

V sobotu se ale jeho stav opět zhoršil a není šance, že by byl pro šampionát fit.

„Dnes všechno padlo. Byl ráno na rozbruslení, ale měl zdravotní problémy. Bohužel jsme se museli s Michalem rozloučit,“ řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček po dnešní výhře národního týmu v Českých Budějovicích nad Švédskem 8:4.

S mužstvem se momentálně nepřipravuje ani útočník Jiří Sekáč, jenž si z úvodního zápasu s Finskem odnesl po nárazu na mantinel otřes mozku. „Čekáme výsledky vyšetření,“ uvedl Špaček.

„Mysleli jsme si, že budeme mít přetlak v útoku, ale pár hráčů se nám zranilo a vše se trošičku zúžilo. Dost hráčů nás ale překvapilo a ukazuje, že se (o nominaci) rve. Každý ale ví, že na mistrovství musíme vzít zdravé hráče,“ dodal Špaček.

Čeští hráči ve speciálních modrých svetrech k uctění výročí československého...
Petr Holík si najíždí na přihrávku Radka Gudase.

Aktuálně jsou v kádru pro MS tři brankáři, dvanáct obránců a 18 útočníků. A to včetně Sekáče a dvojice Tomáš Plekanec, David Pastňák, která se k týmu připojí až v dějišti turnaje.

Po nedělním zápasu proti Rusku by kouč Josef Jandač měl oznámit zúžení kádru. Plánuje nechat v mužstvu tři gólmany, devět obránců a 15 útočníků. Na MS může nastoupit 25 hráčů.

Autor:

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...