Hokejisté Chicaga Blackhawks se radují po výhře na Buffalem. foto: ČTK/AP

New York - Útočník Dominik Kubalík pomohl Chicagu v nedělním utkání NHL jednou asistencí k výhře 4:1 nad Buffalem. Brankář David Rittich zůstal na střídačce Calgary, které prohrálo ve Vegas jednoznačně 0:6. Tomáš Nosek i přes vysoké vítězství Golden Knights nebodoval ve čtrnáctém utkání za sebou.
  7:11

Kubalík, který v minulém utkání skóroval, mohl ve dvanácté minutě vstřelit první gól zápasu, ale v úniku neuspěl s bekhendovým zakončením. O chvíli později se už zapsal český útočník do statistik jako asistent. Na jeho přihrávku si najel na útočnou čáru mezi dva obránce Kirby Dach a prosadil se z levého kruhu i díky teči bránicího Jacka Eichela. Chicago zvýšilo brankami Dacha, Patricka Kanea a Jonathana Toewse na 4:0, v 50. minutě vstřelil Eichel čestný úspěch Buffala.

Hráči Vegas dali po jedné brance v první i druhé třetině a výsledek zvýraznili čtyřmi góly v rozmezí 49. až 58. minuty. Produktivní byli obránce Nate Schmidt (0+4) a William Karlsson 2+1), zatímco Marc-Andre Fleury zlikvidoval 34 střel a připsal si 58. nulu v kariéře.

Calgary nedalo branku už 130 minut a jeho hráč Michael Frolík nebodoval v devátém utkání za sebou. Rittich chytal o den dříve, proto dostal přednost Cam Talbot, který kryl 31 střel, ale připsal si pátou prohru v šestém startu sezony.

Výsledky NHL:

Chicago - Buffalo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 16. a 33. Dach (na první KUBALÍK), 44. P. Kane, 49. J. Toews - 50. Eichel. Střely na branku: 27:34. Diváci: 21 334. Hvězdy zápasu: 1. Dach, 2. Crawford, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Vegas - Calgary 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Branky: 11. a 58. W. Karlsson, 30. Stastny, 49. Pacioretty, 55. Eakin, 56. Mark Stone. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18 083. Hvězdy zápasu: 1. M. Fleury, 2. Schmidt, 3. W. Karlsson (všichni Vegas).