Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Útočník Chicaga Dominik Kubalík si drží na zádech protihráče. foto: Reuters

New York - Hokejisté Chicaga vedli v nedělním utkání NHL po gólu Dominika Kubalíka nad Arizonou už 3:1, ale nakonec prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. Český útočník skóroval v této sezoně posedmé a v tabulce střelců nováčků je na třetím místě.
  7:15

Kubalík se prosadil v osmnácté minutě tečí střely Connora Murphyho. Arizona, která v utkání přestřílela Chicago 47:29, ale v prostřední třetině vyrovnala. Rozstřel rozhodl Connor Garland, který odstartoval obrat kontaktním gólem na 3:2.

Radim Šimek se vrátil do San Jose, aby podstoupil drobné ošetření menisku a týmu by měl scházet zhruba dva týdny. Sharks se tak přesunuli už bez českého obránce na Floridu, kde neodčinili den starou prohru 1:7 s Tampou Bay a podlehli 1:5. Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen domácí gólman Sergej Bobrovskij, který zneškodnil třicet střel.

Výsledky NHL:

Winnipeg - Anaheim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 10. a 56. Scheifele, 39. Lowry - 10. Silfverberg, 49. D. Shore. Střely na branku: 33:33. Diváci: 15 325. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Scheifele, 3. Perreault (všichni Winnipeg).

Florida - San Jose 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky: 5. Yandle, 9. Barkov, 27. Matheson, 51. Connolly, 59. Vatrano - 11. Labanc. Střely na branku: 33:31. Diváci: 11 340. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Barkov, 3. Huberdeau (všichni Florida).

Chicago - Arizona 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 1. J. Toews, 9. DeBrincat, 18. KUBALÍK - 27. a rozhodující sam. nájezd Garland, 11. Fischer, 29. Söderberg. Střely na branku: 29:47. Diváci: 21 232. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg (Arizona), 2. J. Toews (Chicago), 3. Schmaltz (Arizona).

Vegas - NY Rangers 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky: 12. Panarin, 12. Kreider, 28. Trouba, 31. Fast, 56. Zibanejad. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18 236. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Trouba, 3. R. Strome (všichni NY Rangers).

Edmonton - Buffalo 2:3 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 29. Sheahan, 36. Nygard - 5. Okposo, 11. J. Larsson, 62. C. Miller. Střely na branku: 28:22. Diváci: 17 227. Hvězdy zápasu: 1. Nurse (Edmonton), 2. Ullmark (Buffalo), 3. Nygard (Edmonton).