20. prosince 2012 22:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Konec sezony je blízko. NHL zrušila další dva týdny

Šéf NHL Gary Bettman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf NHL Gary Bettman | foto: Reuters

NEW YORK Vedení NHL zrušilo další dva týdny základní části až do 14. ledna, což je zřejmě poslední datum, po němž může začít sezona. Liga tak kvůli neúspěšnému jednání s hokejisty o kolektivní smlouvě přijde minimálně o 625 duelů, což je o málo více než polovina plánovaných zápasů. Po kroku NHL se výrazně přiblížila hrozba zrušení celé sezony.

Dosud byly odvolány duely do 30. prosince a komisionář soutěže Gary Bettman uvedl, že pro záchranu alespoň zkrácené sezony je nutné začít hrát nejpozději do poloviny ledna. NHL měla začít 11. října, ale už od 15. září je ve výluce. Hráčská asociace NHLPA se pře s kluby zejména o záležitosti týkající se hráčských smluv a také o rozdělení výnosů z ligy, které v minulé sezoně činily 3,3 miliardy dolarů.

Majitelé chtějí okamžitě snížit podíl hokejistů ze současných 57 procent na padesát, NHLPA chce k rovnoměrnému rozdělení dojít postupně. NHL se kvůli pracovním sporům nehraje počtvrté během posledních 20 let. Při předchozí výluce byla zrušena celá sezona 2004/05, což hrozí i nyní.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!