Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výsměch od odcházejícího šéfa světového hokeje. Fasel trvá na tom, aby MS 2023 pořádalo Rusko

Sport

  11:30
MOSKVA - Mezinárodní hokejová federace (IIHF) chce mistrovství světa v roce 2023 ponechat v Rusku. Řekl to prezident IIHF René Fasel. Rusko přitom kvůli postihu od Světové antidopingové agentury (WADA) za doping přišlo na čtyři roky o pořadatelství vrcholných akcí.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

Netrestejte nevinné ruské hokejisty, plošný zákaz je nesmysl, brání úřadující olympijské vítěze Fasel

Součástí pondělního trestu WADA za zmanipulování dat z moskevské laboratoře bylo i odebrání ruského pořadatelství světových šampionátů v následujících čtyřech letech. 

To musejí učinit všechny sportovní federace, které podepsaly antidopingový kodex, pokud změna pořadatele není „z právních či praktických důvodů vyloučena“.

IIHF mezi signatáře kodexu patří, Fasel však naznačil, že bude usilovat o udržení MS 2023 v Petrohradu. Prezident tamního klubu KHL Gennadij Timčenko chce ve městě vybudovat největší hokejovou halu na světě.

Prezident IIHF René Fasel (uprostřed)

Fasel chce počkat na verdikt sportovní arbitráže CAS, k níž se Rusko hodlá odvolat. 

„Dnes ještě není nic jisté. Budeme na tom pracovat a uděláme vše, abychom chránili naše zájmy a naši federaci. Věříme, že rozhodnutí nebude politické, ale férové a podle práva,“ citovala Fasela agentura Reuters.

Ruští sportovci navíc podle rozhodnutí WADA nesmějí příští čtyři roky vystupovat na vrcholných sportovních akcích pod svou vlajkou a se svou hymnou. 

Týká se to olympijských her v Tokiu 2020, zimní olympiády 2022 v Pekingu, paralympijských her a světových šampionátů.

Autor:

Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!
Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!

Pokud se na vás neusmálo štěstí na jaře, kdy naši testeři vyzkoušeli prací gel Persil, tak pak je takhle testovačka přímo pro vás! Hledáme 40...