Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Děsivé dohady kolem Hertla. Možná bude chybět až do konce sezony

Sport

  12:28
SAN JOSE (usa) - Zraněný hokejový útočník Tomáš Hertl bude chybět v sestavě San Jose nejméně měsíc. Generální manažer Sharks Doug Wilson zároveň uvedl, že není vyloučeno, že dvacetiletý český reprezentant bude muset s poraněným kolenem na operaci, což by prakticky jistě znamenalo pro odchovance pražské Slavie konec sezony.

Český hokejista San Jose Tomáš Hertl (vlevo) a David Schlemko z Phoenixu Coyotes foto: ČTK

Hertl by tak přišel i o šanci představit se na olympijských hrách v Soči Hertl se zranil ve čtvrtečním zápase na ledě Los Angeles, kdy jej fauloval domácí kapitán Dustin Brown. Talentovaný útočník z duelu s poraněným kolenem odstoupil. Účastník letošního mistrovství světa již absolvoval první rentgenové vyšetření, další ho ještě čekají. Podle Wilsona má Hertl na koleně rozsáhlé otoky a až v příštích týdnech bude jasné, jak vážné zranění je. Už první vyšetření ale prý "něco" ukázala. Zda Hertl přijde o zbytek sezony, generální manažer odhadovat nechtěl.

"Na to je teď příliš brzy. Zeptejte se mě za týden, dva nebo tři. Momentálně je prognóza taková, že bude chybět měsíc. Ale může to být déle. Jak dlouho? To teď nevím," uvedl Wilson pro San Jose Mercury News. Hertl dosud prožíval vydařenou premiérovou sezonu v NHL, na svém kontě má 15 gólů a patří mezi kandidáty na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka soutěže. Zranění ho může připravit také o olympiádu. Reprezentační kouč Alois Hadamczik musí složení týmu oznámit nejpozději 7. ledna. Zraněného hráče by pak ještě v nominaci mohl vyměnit. Hokejový turnaj v Soči začne 12. února.

Autoři: ,

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...