23. května 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Expert Suchý: Chybí nám důraz. Rány před bránou se nebojí jen Hertl

Tomáš Hertl dává gól Timu Thomasovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Hertl dává gól Timu Thomasovi. | foto: Reuters

MINSK/PRAHA Během své kariéry ukazoval tvrdost soupeřům rád. Především nadčasovými bodyčeky, ale přitlačit uměl i před vlastní bránou. Právě nedůraznou a sporadickou návštěvu soupeřova brankoviště vytýkal bývalý reprezentační obránce a jeden ze symbolů éry zlatých sedmdesátých let Jan Suchý českým hokejistům po čtvrtfinále s USA nejvíce.

Co Jan Suchý v rozhovoru pro Lidovky.cz řekl...

...o důvodech výhry

Důležité bylo rychlé vyrovnání Tomáše Rolinka, ale klíčový moment bych viděl někde jinde. Jistě, povedla se nám pětiminutová přesilovka, ale jako hlavní důvod vítězství bych viděl Saláka v bráně. To, co pochytal, bylo až neuvěřitelné.

...o pohlednosti české hry

Výkon celého týmu se zlepšil, ale že by mě nějak přesvědčil, to teda ne. Kluci bojovali, což by ovšem, když hrají za reprezentaci, mělo být automatické. Že bychom ale předvedli nějaké pěkné akce... Bylo to upachtěný a upracovaný. Tady se hraje na výsledek a ne na krásu, to je mi jasné. Jenže kdybychom neměli tu dlouhou přesilovku, tak si myslím, že bychom měli velké, hodně velké problémy.

Český hokejista Jan Suchý byl v roce 2009 v Bernu během MS uveden do hokejové...

Český hokejista Jan Suchý byl v roce 2009 v Bernu během MS uveden do hokejové Síně slávy IIHF.

...o zlomové přesilovce

Celou dobu na mistrovství jsme nehráli přesilovky nic moc, tentokrát byly sehrané velmi dobře, zvláště ta dlouhá. To mě překvapilo. Navíc nám tam neuznali jeden další gól. Ale chybí mi důraz před jejich bránou. Už je to lepší, než v prvních zápasech, ale tam se musí pořád něco dít, rozpoutat rozruch. Nebojí se mladej Hertl, ten se tam nechá od jejich beků plácat, ale jinak se tam moc českých hráčů neobjeví.

...o změnách v sestavě

Určitě pomohly změny v prvním útoku. Jarda Jágr není už z těch nejrychlejších, Novotný také ne, takže si vyhověli. Tam byl jedinej rychlejší Červenka, ale toho už si ukočírovali. Myslím, že to byl od Růžičky dobrý tah. Fungovalo to lépe, než když tam Jágr musel lítat s dvěma rychlíkama Hertlem a Sobotkou.

...o nešetrném zákroku na Sobotku

To se asi ten kapitán jejich zbláznil, nebo mu prdlo v kouli. Ani nechápu, proč se rozhodčí o tom jeli radit. Byl to jasný faul na pět minut a do konce utkání, navíc si myslím, že i úmyslný. Ne žádný souboj. To bylo nepěkný, nemělo by se to dít. Kor na mistrovství světa! Ať se takhle řežou v NHL, ale tady by se takové zákroky neměly objevovat. (Na faul se podívejte ZDE.)

...nečekaně dramatickém závěru

To jsme celí my, nedokážeme dohrát ten závěr v klidu. Pár minut před koncem jsme tu měli problémy skoro ve všech zápasech. Takové výpadky by se neměly stávat. Nevím, jestli je to ztrátou koncentrace nebo únavou, ale problém to je a v těch dalších dvou zápasech znovu být může. Ale i přes ten nepovedený závěr si myslím, že to vítězství muselo hráče hrozně psychicky nakopnout. Protože ty naše zápasy v základní skupině nebylo nic valného, skoro by se dalo říct spíš mizerný než dobrý. Po tomhle zápase si myslím, že by se kluci mohli porvat i o to zlato.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.