Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

BOHEMÁK: Chyběly jen góly v rudé síti

Sport

  1:22
PRAHA - Po druhém kole nejvyšší české fotbalové soutěže se na tabulku dívám s mírným potěšením. Pro Bohemku je dobré držet pod sebou Liberec, protože ten nesestoupí, což logicky značí, že se tak nestane ani klokanům. Střížkov - zdá se - má stabilní formu, i když tentokrát za jeho prohru brankář nemohl.

Souboj Bohemky a Sparty. foto: ČTK

Slavia prohrála v Brně, což může mít jen dvě vysvětlení. Buď se Brno od zápasu proti Bohemians výrazně zlepšilo, nebo je Slavia na začátku sezony v opravdu velmi špatném stavu. Přeji Vršovickým postup přes nebezpečné šerify v předkole Ligy mistrů, rád bych proto věřil, že pravdivá je první možnost.

Událostí kola bylo pochopitelně první pražské derby sezony, z nepochopitelných důvodů označované jako "malé". Sledovat bitvu v současnosti nejlepšího vršovického týmu se Spartou na Letné byl opravdový zážitek. Klokani zaujali perfektní defenzivou a Lidové noviny zařadily Marka Nikla právem do sestavy kola.

Jen góly v rudé síti chyběly, což beru jako nemilé překvapení. Dalo se totiž čekat, že Sparta po úspěchu v prvním zápase s Aténami bude náchylnější k chybám. Chybějící gólovou radost poněkud zmírnil pohled na jedno z největších shromáždění velmi rozladěných a zklamaných sparťanů. Ale co ti hoši a děvčata čekali? Že budou klokani stejně odevzdaní jako Panathinaikos?

Pro nás jsou dva body po dvou kolech méně, než se čekalo, ale v neděli to lze napravit proti Jablonci.

Autor (35) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Autoři: