Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

SPARŤAN: Modlitba za SuperToma

Sport

  1:17
PRAHA - Otče náš, jenž jsi na nebesích zahalen do rudé tógy, posvěť se jméno SuperToma Řepky, přijď království tvé. Buď vůle tvá, která SuperToma zbaví bolesti, aby mohl nastoupit jak v Aténách, tak i v české lize. Přítomnost SuperToma našeho vezdejšího na hřišti dej nám dnes.

Pamič a Cissé. foto: ČTK

A odpusť nám i jemu naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům hájícím odporné barvy v zeleno- či červenobílé kombinaci. A neuveď nás v pokušení myslet si, že postup do dalšího kola Ligy mistrů a vítězství v lize i poháru ČMFS jsou automatická, ale zbav SuperToma i celý tým od zlého. SPARTA.

Tak nějak mohla vypadat modlitba před včerejší odvetou proti Turkotatarům v Aténách. Úspěch v podobě postupu do dalšího "předkola smrti" totiž do velké míry záležel i na tom, zda SuperTom dokáže uhájit nájezdníky a dovede své spoluhráče k podobnému galapředstavení, jako před týdnem v Praze.

Vyloženě špatný nebyl ani následný match proti kolchozníkům z vršovického kibucu. Ok, rudí nedokázali dát gól. Ovšem víc by se mělo mluvit o tom, proč je v lize tým, který spoléhá na taktiku 6-4-0, po celý zápas zoufale betonuje, zdržuje a hraje místy až zákeřně. Uklidnit nás může, že větší zoufalci, kteří se ani nesnaží předstírat snahu vstřelit gól, na Letné letos snad už ani hrát nemohou.

To nářky sešívaných kašparů nad bráněním soupeře v devíti zněly až komicky. Na rozdíl od Kolchozu totiž Brnisko dvě branky vstřelilo. Nyní přejme hodně štěstí sympatickým moldavským šerifům. 

Autor (31) je namyšleným sparťanem a vždy jím bude.

Autor: