30. dubna 2010 11:28 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Jde tu o špíl, co zamíří na dřeň

Fanoušci Baníku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Baníku. | foto: ČTK

OSTRAVA Kdyby mi tohle někdo předpověděl před rokem, asi bych se ho zeptal, jestli jeho rodiče nejsou sourozenci. Ostrava zažívá fotbalovou euforii, ba co víc, v pekelném zápase o titul se utkáme s nepřítelem největším, nenáviděnou Spartou z obce Praha. Pokud na Letné nezajeli do rozhodčích, půjde o férovku, špíl, co zamíří úplně na dřeň.

Pamatuji už hodně, třeba když na popelářských autech byl nápis BOBR nebo když soudruh prezident Husák ještě nemusel nosit seniorské plíny a otevíral metro. Rozhodně si ale nevzpomínám na ligový mač se Spartou, jenž by měl větší grády a zásadní vliv na titul.

Něco takového jsem si přál už jako malý kluk, který obdivoval Vojáčka, Radimce, Knappa, Rygela či Šreinera. To byli borci, díky nimž bývaly Bazaly pravidelně vyprodané, ne jen jednou do roka. Rozhodně se mi nelíbí pokrytectví najednou osvícených fanoušků, kteří až teď našli cestu na Slezskou. Proto pro příště nařizuji:,,Vezmi bábu, vezmi dědka a choďte na každý fotbal."

Trenér Koubek správně zklidňuje atmosféru a nechává cajzly, aby se v médiích vyslintávali ze svých hlubokých myšlenek jako například supercholerik Tomík nebo,,dlouholetý" rudoch Brabec, kterému smlouvy sjednává jeho panímáma, asi aby finance byly pod náležitou kontrolou. Pravda, aspoň se Erich taky nespustí na automatech, nebo neulítne se silikonovou sexbombou... Víťo, Rendo, Nando, Radime, Aleši, Tome, Mario, Luky, Čolo, Adame, Matěji, sejměte je. Slibuji za fanoušky, že vám pomůžeme.

Autor (41) je zatvrzelý konzervatista a hrdý Chachar, který ví, co znamená milovat svůj klub.

DANIEL ROJAN

Najdete na Lidovky.cz