30. dubna 2010 11:04 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BOHEMÁK : Soupeř nastoupil. Jak osvěžující

Bohemians - Baník. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemians - Baník. | foto: ČTK

PRAHA Minulé kolo bylo z našeho pohledu osvěžující alespoň v tom, že soupeř ve vyprodaném Ďolíčku nastoupil. Utkání mělo náboj, fanoušci obou táborů dokazovali, proč jsou nejlepší v lize, bojovalo se na krev až do poslední sekundy.

Jen ten výsledek nestál za nic. Baník si přijel pro výhru 1:0 a taktikou podobnou Mourinhovu Interu Milán ji získal. Není divu, když naši chlapci nedokázali za celý zápas trefit branku soupeře. Smutným momentem utkání bylo zranění našeho nejlepšího obránce Marka Nikla. Gól jsme dostali v době, kdy se defenzivní vozba nestačila s novou situací sžít. Příjemným překvapením byl naopak výkon bývalého slávisty Cissého na postu defenzivního záložníka. Ten chlapec má budoucnost! A zároveň je třeba se ptát, kde byla v minulosti chyba. U Jarolíma, že z něj nedokázal vyždímat to nejlepší? Nebo hráč nevydýchal trenérovy metody?

To je nyní celkem jedno. Slavia i pod novým koučem úporně pracuje na totální devastaci svého kdysi dobrého jména. Ligu znevažuje hrou s dorosteneckým týmem, pohárovou ostudu zařídili zkušení. Jaký to rozdíl oproti rudým, kteří bez problémů a s lehkostí sobě vlastní deklasovali klub dříve známý jako Střížkov.

Poslední čtyři kola budou ještě zajímavá. Klokani musí pro klid duše zítra zadupat Liberec do země. U Starků se totiž vyhrává těžce a nechat pojistku záchrany na zápas s Kladnem není dobrý nápad. Po posledním kole v Brně se začnu těšit na nový ročník. Ať už ho Bohemka bude hrát kdekoliv.

Autor (36) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

DANIEL CHALOUPKA

Najdete na Lidovky.cz