11. května 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Na shledanou v lepších časech

Ondrášovka Cup - Teplice vs. Slavia (prázdné tribuny). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondrášovka Cup - Teplice vs. Slavia (prázdné tribuny). | foto: ČTK

PRAHA Otázka z názvu této rubriky už začíná působit jako provokace. Avšak vzhledem k tomu, že stejný název nese od svého vzniku, nehledejme v tom zlomyslnost a pokusme se i tentokrát odpovědět bez platilovských vytáček. Jak vidí ligu slávista? Blbě!

Po zkušenosti, jak "rychle" vedení klubu ruku v ruce s naším, samozřejmě zcela transparentním vlastníkem řidičem Francem situaci ve Slavii řeší, je nemožné, abychom licenci pro příští sezonu stihli získat. Navrhuji proto od podzimu rubriku přejmenovat na "jak se vám líbí ve třetí lize, divizi, třetí třídě?" (nehodící se škrtněte).

Jediný, kdo může být zjevně v klidu, jsou tuneláři, kterým z klubové kasy pod rukama někam zmizely stovky milionů. Náš pan generální ředitel Platil to v jistém online rozhovoru řekl jasně a výstižně: "S českou policií v zádech se není čeho bát..." Jen předpokládám, že došlo ke zkreslení výroku a správně měl znít: "Ani s českou policií v patách se není čeho bát..."

Doufejme, že účinnější bude alespoň zítřejší zásah disciplinární komise, která se má zabývat rozbitým oknem na papaláštribuně při pohárovém utkání s Olomoucí. Věřme, že pořádně osolí pana Platila za vyprovokování fanoušků, kteří se postavili na zoufalou obranu klubu proti hyenám. Fanoušci by za statečnost a nasazení měli dostat od svazu alespoň čestné uznání.

Abychom ale také splnili zpravodajskou povinnost - v Budějovicích i přes remízu opět pěkný výkon. Děkovat hráčům ovšem budeme, až jim vedení opět dovolí za námi přijít. Na shledanou v lepších časech.

Autor (42) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

, Lidové noviny

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.