Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Není čas se opíjet francovkou

Sport

  9:25
PRAHA - Díky, díky a ještě jednou díky! Nic jiného se k výkonu sešívaných v zápase se Slováckem asi říct nedá. Jasně, za jiných okolností v blahobytnějších časech bychom tu mohli pitvat jednotlivé drobné chyby, neproměněné šance, slabší chvilky. Ale takhle?! Ukažte mi někoho, kdo už čtyři měsíce neviděl od zaměstnavatele ani korunu a maká takovým způsobem.

Slavia (Kaufman). foto: ČTK

Vyjádření hráčů i trenéra před i po zápase ani netřeba komentovat. Už skutečnost, že jsou ochotni ligu dohrát a na hřišti ukazují, že fakt dohrát, je hodná poklony, když už ne výplaty... Ale nebojte se, kluci, za to, co prožíváte, jak se k tomu stavíte, na vás budou vzpomínat ještě celé generace slávistů.

Stejně tak super výkon fanoušků v hledišti, zejména jejich popoločasové choreo a jasné shrnutí problému. Ano, jsou tu na jedné straně sešívky, schopné za klub cedit krev nebo pořádat naivní, ale upřímně myšlené sbírky a na straně druhé...? Výraz "hovado" patří v tomto kontextu mezi přehnaně slušné, ať už se nad ním pan televizní spolukomentátor rozhořčuje, jak chce. Za, ehm, naštvanost slávistů skutečně nemohou média, jak ten pán tvrdil, ale opravdu někdo zcela jiný. Už nastal nejvyšší čas přestat se nechat opíjet francovkou!

Dobře, ligu dohrajeme a nepochybujme o tom, že na hřišti se zachráníme, zkusíme vyhrát pohár, protože ti kluci na to mají. A potom už to není na nás. Zmizí-li Slavia z ligy, odejde se vztyčenou hlavou a nebude to její vina a její hanba. A ani potom ze světa nezmizí. Slavia je věčná. My jsme Slavia, oni jsou míň než nic!

Autor (42) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autor:

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...