Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

On nebaví. Smarty chtěl uctít zesnulou legendu, místo toho památku Bubníka zhanobil

Sport

  12:15
PRAHA - Snídaně se dvěma nožičkami a volským okem, k tomu sklenice se Smartym a pod tímto obrázkem reklama na zmíněný nápoj a u ní spousta smajlíku. Na reklamě nápoje Dominika Haška by nebylo nic zvláštního, kdyby nebyla nevkusně umístěna u nekrologu Augustina Bubníka, hokejového mistra světa z roku 1949, který v úterý zemřel ve věku 88 let.

Tohle Dominik Hašek a správci facebookového profilu Smartyho přehnali. foto: MAFRA - Ota Bartovský

Komunisté Bubníka týrali. Za velezradu mu hrozila oprátka

Snídat na nekrologu muže, kterého po vykonstruovaném procesu v roce 1950 mučili stejně jako další jeho tehdejší spoluhráče z reprezentace komunisté, to už je sama o sobě silná káva.

Ale dělat si u toho reklamu? To majitel Smarty drinku Dominik Hašek přehnal. Zvlášť když k ní nevkusně přidal několik smajlíků.

Augustin Bubník
Nejlepší český gólman všech dob Dominik Hašek.

Hokejová legenda z generace o 40 let mladší než Bubník doposud udivovala jen tím, jak si kazí jméno záměrně či nezáměrně amatérským marketingem Smartyho.

Ale tentokrát zašla za hranu nejen vkusu, ale i úcty k zesnulé legendě. Ať už příspěvek vymyslel kdokoli, měl by se za něj Hašek Bubníkově rodině omluvit.

Ostatně. Jak by se Dominátorovi líbilo, kdyby někdo snídal nad jeho nekrologem a dělal si u toho reklamu?

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat