8. prosince 2008 15:44 Lidovky.cz > Sport > Názory

Padl rekord. Tedy – možná!

Řezníček (uprostřed) se raduje společně se spoluhráči.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řezníček (uprostřed) se raduje společně se spoluhráči. | foto: ČTK

PRAHA Hokejista Josef Řezníček jako první Čech odehrál tisíc zápasů v nejvyšší soutěži. Karlovarský zadák se však musí cítit jako v Kocourkově.

Jeho jubilejní počin totiž trochu degraduje fakt, že dlouho nebylo známo, kdy k zápasu s číslem tisíc nastoupí. Karlovy Vary mu připravily oslavu až na tento týden, na který podle klubových údajů vychází výroční duel. 

Jenže jiné prameny hovoří o tom, že Řezníček překonal rekord už ve čtvrtek. O den později však ředitel extraligy Stanislav Šulc vítězoslavně prohlásil, že správným dnem bude neděle. Řezníčkův příklad jen ukazuje, že česká extraliga o statistické rekordy nedbá a neumí je "prodat". 

Zatímco v NHL se každý milník pečlivě hlídá a statistiky sahají až do hokejového pravěku, v Česku na rekordy většinou upozorňují jen statističtí nadšenci z řad novinářů či dokonce amatérů. Možná by nebylo od věci, kdyby si extraliga při "péči" o své celebrity vzala za mořem příklad.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz