9. dubna 2008 9:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Ragby, box.. Co přijde teď?

Petr Čech je pronásledován zraněními.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech je pronásledován zraněními. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalový brankář Petr Čech musí mít svou Achillovu patu na hlavě. Speciální přilba, kterou nosí od předloňské zlomeniny lebky, mu nechránila jen tvář.

A právě do ní mířil nešetrný zásah spoluhráčovy kopačky, který gólmana na několik týdnů znovu vyřadil ze hry.


Funkcionáři Chelsea na Čechův rychlý návrat do branky logicky spěchají. Proto zašli pro radu i k boxerským odborníkům, kteří mají s podobným typem zranění zkušenosti a umějí poradit. U českého gólmana není spolupráce s jinými sporty výjimečná. Vzpomínáte, jak mu první helmu vyrobila firma, která stejné výrobky dodává i ragbistům?


Nejprve ragby, nyní box. Zdánlivě vzdálené sporty Čechovi evidentně pomáhají. Proč tedy nevyužít další? Nabízí se gymnastika, skok do dálky nebo šachy. "Big Pete“ by byl mrštnější, létal by od tyčky k tyčce a dokázal by odhadnout několik tahů soupeře dopředu. Na EURO by byl nepřekonatelný. Musí být ovšem zdravý.

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...