Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

REJŽEK: Přejde hříšník Luis Suárez do Peltova Jablonce?

Sport

  11:30
PRAHA - Co si přát v období fotbalového klidu zbraní před prvními zápasy čtvrtfinále? Třeba to, aby padl rekord v celkovém počtu vstřelených branek.

Luis Suárez bude za své kousnutí pykat. foto: Reuters

Ve Francii před šestnácti lety jich bylo celkem 171, teď zbývá k jeho překonání kanonýrům skórovat v osmi zápasech osmnáctkrát, což by neměl být zas tak velký problém.

Jan Rejžek

český hudební a filmový kritik, novinář a fotbalový fanoušek komentuje pro LN mistrovství světa.

Než vypuknou závěrečné boje o vysněnou trofej, lze shrnout dosavadní průběh šampionátu. Zkusme sestavit předběžnou ideální jedenáctku turnaje. 

Co říkáte téhle: Guillermo Ochoa - Vladimír Táborský, Pavel Čapek, Raphael Varane - Manuel Neuer - Paul Pogba, James Rodríguez - Neymar Jr, Lionel Messi, Thomas Müller, Arjen Robben.

Ještě jsem zde zatím nepsal o záslužné práci asistentů, čili kdysi pomezních rozhodčích. Ó, jak jsou při odmávání ofsajdu důležití! Nebudu jmenovat, ale zbožňuji zejména jednoho, hojně nasazovaného.

Když usoudí, že se útočník ocitl za obráncem, nasadí přísný kukuč, jako gymnaziální profesor, který zachytí pod lavicí milostné psaníčko, a s tvrdým výrazem, který by mu i Jiří Paroubek záviděl, drží praporek nad hlavou a posmívá se pantomimě viníka.

Trest v klášteře

Čekal jsem, že po tom, co v Brazílii předvedl upír Luis Suárez, třebaže se po týdnu zapírání konečně přiznal, stráví dobu do listopadového vypršení trestu ve všech soutěžích FIFA někde v klášteře na Cerro Catedral.

Jako opožděný apríl mi tedy připadá zpráva, že vedení Barcelony jedná s Liverpoolem o jeho přestupu za odstupné 80 milionů liber plus odchod Alexise Sáncheze. 

Předpokládal bych, že ho spíš získá pro své FK Baumit Galácticos Jablonec Miroslav Pelta.

Autor: