Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

SLÁVISTA: Úspěchy, ale křehké. Nechce se mi věřit, že udržíme Trpišovského

Přes aplikaci FaceTime se k oslavám Slavie připojil i Tomáš Souček. foto: Reuters

Praha - Sportovně si v současné chvíli u Slavie není nač stěžovat. Dominance doma, úspěchy v Evropě. Ekonomicky na tom asi taky zle nebude. Velký výpadek ze vstupného by měly nahradit peníze za Evropskou ligu a z prodejů hráčů. Zájemců je asi dost a kádr dostatečně široký, aby leckoho nahradil.
  10:15

Sešívané fanoušky by tedy nemělo zaskočit ani co se říká v kuloárech, že čínští majitelé nemají v úmyslu klub jakkoli dotovat, naopak chtějí své investice vracet.

Jindřich Trpišovský o poločasové přestávce v utkání se Slováckem prokopl dveře...
Utkání 21. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - Slavia Praha, 28. února...

Koneckonců, kdyby chtěli ze Slavie vzít všechny investice a koupit si zas někoho jiného, já bych se určitě nezlobil. Věřím tomu, že by o klub v současné kondici projevil zájem i nějaký méně kontroverzní investor. Asi neexistuje další tak silný, pokud klub od Číny nekoupí Spojené státy, ale i s menšími úspěchy bych se srovnal, pokud jsou toliko navázány na finance. Jako léta předtím.

Ale křehkost současné Slavie vidím v někom jiném. A to je Jindřich Trpišovský. Nechce se mi věřit, že po současných výsledcích a zázracích, které provádí s hráči, po něm nesáhne silný zahraniční klub. A toho nikdo nenahradí. Nebo si snad Slavia vychovává nástupce?

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!