5. srpna 2011 15:10 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT: Ať skončí korupční seriál

Petr Drobisz u soudu a právník olomouckého klubu Konečný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Drobisz u soudu a právník olomouckého klubu Konečný. | foto: ČTK

PRAHA Korupční kauza spojená s Olomoucí a střížkovskými Bohemians už víc jak rok kazí atmosféru v českém fotbale. Kromě toho připomíná nepovedený televizní seriál. Konečný verdikt byl už několikrát na spadnutí, ale ještě nenastal. Včerejší pokračování přineslo další slib. že disciplinární komise ho uzavře 18. srpna. Bude to opravdu poslední díl?

Z dřívějších výroků předsedy komise Jiřího Goldy se dá usuzovat, že má jasno o tom, že k uplácení na konci sezony došlo. Dosavadní zdrženlivost měla jiné důvody. Převažovaly obavy, jestli verdikt fotbalového tribunálu nepopře o měsíc později rozsudek civilního soudu.

I kdyby se tak stalo, nemělo by se nic dodatečně měnit, pokud chce fotbalové prostředí prokázat svoji nezávislost. Kdo do něj jednou vstoupí, souhlasí dobrovolně s pravidly hry. Za faul ve vápně se píská penalta a disciplinární komise trestá v rámci vymezených pravomocí. Bez výjimek.

 

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK KALIBRACE A MĚŘENÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč