10. listopadu 2012 9:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Damková je šéfkou, která nemá přehled

Dagmar Damková ještě jako rozhodčí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dagmar Damková ještě jako rozhodčí. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Současná korupční kauza okolo sudího Tomáše Adámka ukazuje zajímavé skutečnosti. V českém fotbalovém prostředí není totiž v pořádku asi víc věcí. Aspoň tak si lze vysvětlit věty šéfky komise rozhodčích Dagmar Damkové v rozhovoru pro deník Právo.

Ponechme stranou nešťastné hlášky typu "Podle mě to všechno zlo pochází z Moravy.", které minimálně popudí východní část republiky. Mnohem víc zarážející je vyjádření Damkové, že jí připadalo Adámkovo chování při zápasech podezřelé už před létem. A také že teď by za nikoho ze svých 63 rozhodčích ruku do ohně nedala.

Přitom právě Damková za ně odpovídá a má možnost je vyřazovat. Jak je tedy možné, že už dávno nezačala konat v Adámkově případě? Pokud si myslela, že píská nefér (v rozhovoru Damková tvrdí, že si měnil zápasy a jejich výsledky pak byly podivné), mělo přece následovat okamžité vyřazení a vyšetřování. Nyní prý už ví, že Adámek hraje automaty a pije.

Trochu pozdě, chce se říct.

Šéfka, jež se spokojila s vysvětlením, že Adámek měl jenom "blbej den", asi není tou pravou osobou na svém místě.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!